Muzeum Lobzy – zajímavý výlet nejen pro milovníky starých vozidel!

Přemýšlíte, kam byste mohli společně s rodinou zavítat na pěkný výlet? A máte rádi auta – nejlépe pak auta staršího data? Pokud nadšeně přikyvujete, že ano, pak právě pro vás máme zajímavý tip na rodinný výlet, kde si na své přijdou nejen milovníci starých vozidel!

Výstava nejen o historii

Ať už se zajímáte o historii starých automobilů, nebo vás zajímá, jak se vyvíjel motorismus, určitě zavítejte do Muzea Lobzy! Vaším cílem se stane svobodnický dvůr na Rolnickém náměstí (č.p.1), který je považován za nejhodnotnější stavbu v zóně lidové architektury – tzv. Starých Lobez. Seznámíte se zde s nejdůležitějšími mezníky historie, dozvíte se o tajemstvích, která nikdo nezná a přiblížíte si vývoj osobních vozidel či konstrukcí jejich motorů.

Vesnice uprostřed města

Historické Lobzy, ve kterých se kouzelné stavení najdete, se nachází uprostřed města. Majitel usedlosti věnoval téměř 30 let shromažďování kompletní kolekci značek a typů vozidel, které byly vyráběny bývalým koncernem IFA v NDR.  Společně s dětmi nebo klidně i vnoučaty si teď můžete připomenout, jak to vlastně tehdy bylo. Můžete dětem ukázat, v čem se v minulých letech jezdilo a jaké auto jste třeba měli právě vy.

Provozní doba

Od 2. ledna je muzeum v Lobzech otevřeno každé úterý a čtvrtek odpoledne – prohlídky probíhají od 15:15 h a od 16:15 h. Od dubna je otevřeno vždy v sudou neděli a to až do října, prohlídky probíhají ve 14:00, 15:00 a 16:00 h.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment