Jak si výhodně vybrat last-minute zájezd?

Neradi jezdíte na dovolenou v létě, kdy je řada destinací přeplněná a zájezdy bývají drahé? V tom případě vyrazte k moři mimo hlavní sezónu, a to na některý last-minute zájezd. Ušetříte nejen peníze, ale čekají vás volnější pláže i příjemnější počasí. Sluníčko totiž tak prudce nepálí jak tomu bývá během letních měsíců. Jenže jak si vybrat last-minute zájezd co nejvýhodněji? Máme pro vás pár užitečných rad, které vám rozhodování usnadní.

First last-minute? Adrenalin, který není pro každého!

Pokud vám stačí pouhé tři dny na sbalení a odjezd, můžete směle vybírat z first last-minute zájezdů. Jedná se o dovolenou na poslední chvíli v pravém slova smyslu. Čím dále chcete jet, tím větší shon a stres vás před odjezdem čeká. Nemáte-li v oblibě adrenalinové záležitosti nebo potřebujete před odcestováním absolvovat očkování, tak pro vás first last-minute není vhodný. Vybírejte raději z klasických last-minute zájezdů, jejichž termín začíná zhruba za dva týdny nebo nejpozději do dvou měsíců.

Berte v potaz uprchlickou krizi

Naneštěstí má na vaši dovolenou vliv i politika. Aktuálně je třeba při volbě destinace vzít v potaz uprchlickou krizi. Vyhněte se oblastem, do kterých uprchlíci nejvíce směřují a kde v souvislosti s jejich příchodem panuje napjatá atmosféra. Poklidnou dovolenou si užijete např. na Maltě, Kypru, Sardinii,  Korsice, v Portugalsku, Bulharsku či Chorvatsku. Rovněž stojí za zvážení návštěva Japonska, Kostariky nebo Seychelských a Bahamských ostrovů. Naopak se raději vyhněte zemím jako jsou Egypt, Maroko, Turecko, Itálie či Tunisko. Na pováženou je rovněž dovolená v Řecku, výjimku představují ostrovy Korfu, Lefkada, Zakynthos, Kefalonie, Ithaka či Kréta. Na nich na potíže s uprchlíky nenarazíte.

Obezřetnost se vyplatí

I když jste si našli skvělou dovolenkovou destinaci, ještě nemáte vyhráno. Pečlivě prozkoumejte nabídku cestovní kanceláře a porovnejte ji s konkurencí. Zvláštní pozornost věnujte prověření celkových nákladů, občas bývají některá vydání skrytá. Budete-li obezřetní, vyhnete se nemilým překvapením a dovolená vás vyjde opravdu levně.

 

Spread the love

Related posts

Leave a Comment