Jak si na Vánoce vyzdobit byt? Tipy na vánoční bytové dekorace jsou tady!

Dříve než se pustíte do vánočního zdobení svého bytu, tak si vyberte styl výzdoby. Vánocům 2016 dominují dva protichůdné styly – strohý severský a veselý styl plný barev.

Strohý styl v severském duchu

Typickým znakem severského stylu je jednoduchý až strohý design a příklon k přírodním materiálům. Živý vánoční stromeček ozdobte slaměnými, skleněnými či papírovými vánočními ozdobami. V módě jsou zvláště homemade vánoční ozdoby a jiné dekorace (např. adventní věnec, papírové dekorace na okno). Pokud použijete na stromeček skleněné ozdoby, tak volte ozdoby v bílé, stříbrné a modré barvě. Navozují dojem zasněženého stromku. Interiérovou výzdobu dolaďte dřevěnými dekoracemi (např. betlémem).

Dominujícími barvami v interiéru jsou tlumené a zemité barvy (např. béžová, hnědá, vínová a khaki). Bytovému designu vládne letošní zimu samet. Pro zvelebení svého domova můžete použít sametové závěsy, polštářky na gauč a přehozy na postele.

Veselé barevné Vánoce

Za zrodem tohoto vánočního trendy stylu stojí inspirace pop artem a dětskou hravostí. Veselé barevné kombinace nejsou pro každého. Převažují barvy jako fialová, růžová, mentolová, tyrkysová, stříbrná a bílá. Módní vánoční ozdoby na stromeček představují různobarevné a různě tvarované ozdoby z foukaného skla v retro stylu, ale pofrčí i moderní skleněné baňky v odstínech fialové. Dávejte pozor, abyste stromeček nepřeplácali. Pro výzdobu interiéru můžete využít vánoční samolepicí dekorace na okno a na zeď.

Nevyhovuje vám ani jeden z uvedených stylů? Spolehněte se na osvědčenou barevnou kombinaci bílé, zlaté a červené. Tyto barvy se k Vánocům skvěle hodí. Navozují slavnostní náladu i pocit klidu a pohody. Navíc bílé, zlaté a červené ozdoby na vánočním stromečku skvěle vyniknou.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment