Vyrazte za zimními sporty do Jeseníků

Provozujete rádi zimní sporty? Kvůli lyžování, snowboardingu a dalším zimním radovánkám nemusíte jezdit daleko. České hory mají co nabídnout. Skvělým místem pro strávení aktivní zimní dovolené jsou Jeseníky. Poskytují totiž nejen dostatek sportovního vyžití, ale i množství netradiční zážitků.

Za lyžováním na Červenohorské sedlo

Milovníky sjezdového lyžování jistě nadchne skiareál Červenohorské sedlo. Nachází v nadmořské výšce 1013 m. a jedná se o nejznámější severomoravské lyžařské středisko. Skiareál je rozdělen na severní a jižní svahy. Tamní sjezdovky začínají ve výšce 1164 m.n.m. a končí ve výšce 862 m.n.m. Na své si zde přijdou začátečníci i zkušení lyžaři. K dispozici máte lanovku, osm vleků, čtyři sjezdovky a dvě cvičné lyžařské louky. Ideální podmínky pro lyžování tu bývají od poloviny prosince do konce března.

Užijí si i běžkařilyzovani-v-jesenikach-titulka-vecernik

Preferujete běžecké lyžování? I vy si v Jeseníkách přijdete na své. Z Červenohorského sedla vede oblíbená středně náročná trasa na Ovčárnu. Cestou se nezapomeňte zastavit na nejvyšším vrcholu Jeseníků Pradědu (1492 m. n. m.). Z Ovčárny se vydejte do běžeckého areálu Skřítek, kterým prochází Jesenická magistrála. Upravované běžecké trasy vás čekají i ve skiareálech Proskil Branná, Paprsek a v údolí Bělé.

Snowboarding v Jeseníkách

Nadšenci do snowboardingu ocení dostatek snowparků. Na výběr máte rovnou čtyři: Dolní Moravu, Andělskou horu, Paprsek a Králičák. Freestylistům doporučujeme zvláště snowpark Dolní Morava, kde se můžete těšit na 8 překážek a skoky různé velikosti (např. 4 m rail, 5 m rainbow rail, 4 m mailbox).

Netradiční zimní radovánky

V Jeseníkách vás čeká i řada nevšedních zážitků. Malí i velcí bruslaři ocení kluziště v Priessnitzových lázních, kde se pořádají zajímavé akce (např. karneval a diskotéka). Lázně leží asi 2 km od města Jeseník. Chcete se projet sněžnou rolbou? Navštivte Relax & sport resort Dolní Morava, kde vám umožní zažít zhruba hodinovou jízdu sněžnou rolbou Pisten Bully 400 nebo 600. Máte rádi adrenalin? V tom případě vyzkoušejte lezení na umělém ledopádu v Adrenalin parku Bozeňov. Mushin neboli jízdu se psím spřežením zažijete třeba v Ostružné. Čekají vás i další aktivity (např. snowbiking v Hynčicích pod Sušinou, sáňkařská dráha na Dolní Moravě, snowcarting a snowtubing v Ramzové).

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment