Kde si užít zimní radovánky na lyžích?

Patříte k vášnivým lyžařům a přemýšlíte, kam za zimními radovánkami vyrazit? Vaše rozhodování vám usnadníme tipy na lyžařská střediska nabízející prvotřídní služby a jedinečné sportovní vyžití.

Skicentrum Deštné – Orlické hory

Toto lyžařské středisko se řadí k jedněm z nejlépe vybavených v Orlických horách. Milovníkům sjezdového lyžování nabízí sjezdovky různých obtížností (včetně černých sjezdovek Závodní a Zákoutí). Snowboardisté a příznivci freestylového lyžování ocení snowpark Gravity park. Ani příznivci bílé stopy nepřijdou v Deštné zkrátka. Zdatní běžkaři se mohou pokusit o zdolání Orlické hřebenovky. Méně trénovaným jedincům doporučujeme Sedloňovský okruh. Na své si přijdou i rodiny s dětmi. Vaše ratolesti se vydování na Yettiho hřišti na Martě, kde mají k dispozici kolotoč a různé překážky či dětský koutek připomínající iglú.

Skiareál Hochficht – Šumava

Hochficht patří k největším šumavským lyžařským areálům, které se těší mimořádné oblibě. Skiareál se nachází blízko Lipenského jezera a svým návštěvníkům nabízí široké možnosti sportovního vyžití. Sjezdovky jsou vhodné pro náročné lyžaře i začátečníky. Najdete zde tratě lehké, středně obtížné i černou FIS sjezdovku Zwieselbergabfahrt. Ta je nejprudší sjezdovkou Hochfichtu. Děti se zabaví ve Fichtl Kids Parku, kde se naučí základním lyžařským dovednostem. Při svých lyžařských pokusech a hrách se seznámí s maskotem Fichtlem. Milovníci bílé stopy ocení udržované běžkařské tratě v délce 87 km.

SKI Bílá – Beskydy

Jedná se o atraktivní lokalitu pro zimní sporty, kterou najdete v obci Bílá v Moravskoslezských Beskydech. Poblíž Bílé je město Frýdek-Místek. SKI Bílá osloví zkušené lyžaře i začátečníky. K dispozici máte jak závodní sjezdovku s homologací FIS, tak středně obtížné a lehké tratě. Některé sjezdovky umožňují díky umělému osvětlení také večerní lyžování. Pro příznivce bílé stopy jsou připraveny čtyři upravované běžecké trasy. Kromě lyžařů a běžkařů si však přijdou na své i snowboardisté, kteří ocení místní snowpark. SKI Bílá patří k lyžařským střediskům vhodným pro širokou veřejnost (včetně rodin s dětmi). Disponuje lyžařskou školou, SKI servisem i půjčovnou sportovního vybavení pro sjezdové i běžecké lyžování a snowboarding.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment