Jaké chrániče nesmíme na motorce postrádat?

Když si muž koupí motorku, automaticky se stává součástí rodiny, aniž by s tím ženy souhlasily. Muž se o motorku stará lépe jak o svou ženu – dává ji dobrou noc, neustále ji umývá, leští a stará se o ni. Bohužel s motorkou přišla povinnost koupit potřebné vybavení. Na motorku je třeba koupit plachtu, která ochrání motorku nejen před nepřízní počasí, ale taky před prachem, který na ni běžně spadá v garáži v době zimy. Kromě toho je třeba koupit přípravky určené pro údržbu a jiné podobné doplňky. Důraz se má klást i na výběr moto oblečení a samozřejmě na chrániče, bez kterých bychom na silnou motorku sednout nikdy neměli.

Chrániče jsou nutností a měly by být i samozřejmostí, bohužel to tak není. Pojďme si říct, z čeho chrániče vůbec jsou a jaké nesmíme postrádat při jízdě na motorce.

Jaké chrániče je nutné mít?

Bez chráničů bychom neměli sednout na motorku. Právě tyto věci nám mnohdy zachrání život. Když upadneme, zbrzdí náš pád a my si často zachráníme života důležité orgány v těle. Nejdůležitějšími chrániči jsou chrániče páteře, dále jsou důležité chrániče ledvin (které často najdeme v podobě ledvinového pásu), dále je nutné mít chrániče ramena a loktů a taky chrániče boků a kolem.

Zapomínat bychom neměli ani na moto přilbu, kterou je nutné mít na hlavě, i když jedeme na konec ulice.

Z jakých materiálů se chrániče vyrábí?

Velice často se setkáme s chrániči, které jsou vyrobeny z vrstvené tvrzené pěny. Obvykle jsou to chrániče, které se skládají zhruba ze čtyř slabých vrstev pěny, které jsou vystřiženy do požadovaného tvaru. Každá vrstva má jiné vlastnosti, každá nám dokáže při pádu život zachránit jinak.

Taky se setkáváme s chrániči z paměťové pěny nebo třeba s chrániči z tvrdého plastu, které se nejčastěji využívají jako svrchní vrstva, která je doplněna o tvrzenou pěnu. Mezi další časté materiály, z nichž se chrániče vyrábí, se řadí NeT, D3O nebo třeba Viscoflex či Viscoelastic.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment