Sháníte dárek pro maminku na poslední chvíli? Víme, čím ji potěšit!

Den matek je mezinárodní svátek, který je tradičně slaven druhou květnovou neděli. Letos připadá na 14.5. Zpravidla se v tento den projevuje mamince uznání za její lásku a obětavost formou květiny a bonboniéry nebo kosmetiky. Chcete-li ji však překvapit věnováním nevšedního dárku, čeká vás nelehký úkol. Co výjimečného vybrat na poslední chvíli? Máme pro vás řešení! Zapomeňte na kupované dárky a vrhněte se na vlastnoruční výrobu milé pozornosti. Připravili jsme pro vás pár tipů na výrobu originálních dárků, kterými svou maminku překvapíte a potěšíte. Home made výrobky jsou v současnosti velmi oblíbené, nejlépe totiž vystihují váš vztah k obdarované osobě.

Kamenné těžítko

Jedná se o snadno vyrobitelný dárek, pro jehož vytvoření potřebujete minimum věcí. Obstarejte si hladký kámen pěkného tvaru. Další potřeby závisí na zvolené formě zdobení. Můžete např. použít akrylové barvy, kterými kámen pomalujete. Při volbě motivu se lze inspirovat tvarem kamene a namalovat třeba zvíře, které svým tvarem připomíná.

Další metodou zdobení je tzv. ubrousková metoda neboli dekupáž. K tvorbě potřebujete ubrousky s libovolnými motivy, lepidlo, nůžky, bezbarvý lak a dva štětce. Nejprve z ubrousku vystřihněte zvolený motiv, poté z motivu odstraňte spodní vrstvy. Kámen potřete lepidlem a vystřižený motiv na něj opatrně přiložte. Druhý štětec namočte do trochy vody a motiv opatrně upravte. Až zaschne lepidlo, přetřete nalepenou plochu jemnou vrstvou lepidla. Aby byl motiv dostatečně chráněn před poškozením, potřete těžítko bezbarvým lakem.

Originální hrníček či sklenička

Jde o jedinečný dárek, k jehož výrobě potřebujete jen hrneček nebo skleničku, plastovou podložku a slupovací barvy na sklo. Nejprve nakreslíte konturu (jednoduché hlavní linie) obrátku na plastovou podložku. Pak vyplníte prázdné části obrázku barvou a necháte zaschnout. Vhodným motivem jsou pro Den matek třeba srdíčka a květiny. Zaschnutý obrázek opatrně sloupněte a nalepte na skleničku nebo hrneček. Dárek pro maminku je hotov.

Šperky z fimo hmoty

Všechny ženy ocení dárek v podobě šperku. Vaši maminku jistě potěší jedinečná brož či náušnice, které vlastnoručně vyrobíte. Pro vytvoření šperku potřebujete fimo hmotu, vteřinové lepidlo, šperkové komponenty, vykrajovátka na cukroví. Nejdříve z fimo hmoty vytvoříme placičku, z níž vykrojíme libovolné tvary (např. srdíčka). Množství vykrojených tvarů závisí na množství a druhu šperků, které chcete vyrobit. K vytvoření náušnic potřebujete dva stejné tvary. Vykrojené kousky pečte v troubě podle instrukcí výrobce hmoty. Na upečené kousky přilepíme vteřinovým lepidlem šperkové komponenty. Fimo hmotu lze i různě zdobit. Šperky můžete např. pomalovat akrylovou barvou a následně (po zaschnutí barvy) své výtvory přetřít bezbarvým lakem.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment