Jak rychle zatočit s rýmou a nachlazením?

S přicházející zimní sezónou se začínáme potýkat se zdravotními neduhy jako jsou rýma a nachlazení. Nevíte, jak s nimi zatočit? Máme pro vás několik užitečných rad, které vám pomohou zůstat fit i v zimě.

více v článku...

Vsaďte na prevenci!

Nejlepší je vždy nemocem předcházet, proto se zaměřte na prevenci. Posilněte svůj imunitní systém a eliminujte riziko přenosu infekce na minimum.

Zvýšeně dbejte na hygienu

Příčinou nachlazení bývá kapénková infekce, na podzim a v zimě je proto nutné zvýšit nároky na hygienu. Často si důkladně myjte ruce (např. po jízdě MHD, před jídlem).  Místo látkových kapesníků používejte papírové.

Dopřejte si čerstvý vzduch

Riziko onemocnění se zvyšuje v případě, že se zdržujete převážně v uzavřeném prostoru. Pokud už musíte trávit čas doma či v kanceláři, tak často větrejte. Rovněž se vyplatí využívat zvlhčovače vzduchu.

Posilněte svou imunitu

Důležitou součástí prevence je posílení imunitního systému. Toho lze docílit pravidelnou pohybovou aktivitou, otužováním a zdravou stravou. Dopřávejte si dostatek ovoce a zeleniny s bohatým obsahem vitaminů. Rovněž nezapomínejte přijímat dostatečné množství tekutin.

Co když onemocníte?

Pokud se vám nepodaří nemoci předejít, zkuste nasadit intenzivní léčbu. V počátcích si s rýmou a nachlazením snadno poradíte i bez lékaře.

Odpočívejte a dostatečně spěte

Jestliže jste už onemocněli, potřebujete hodně odpočinku a spánku. Tak posílíte svůj organismus v boji jak s nachlazením, tak i s chřipkou či jinými nemocemi. Přecházení nemocí nic neřeší, pouze si zaděláváte na pozdější zdravotní komplikace.

Zkuste inhalovat

Velmi účinným prostředkem v boji s rýmou a bolestech v krku je inhalace bylinných odvarů. Do hrnce nalijte horkou vodu a do ní přidejte cca 50 g bylinek (např. heřmánek, mátu, šalvěj či tymián). Následně se předkloňte nad hrnec a hlavu si přikryjte ručníkem. Postupujte opatrně. Nenaklánějte se příliš nízko, aby nedošlo k opaření. Inhalujte po dobu 1530 minut.

Spolehněte se na dary přírody

Při nachlazení a virózách vám pomůže příroda. Vynikající jsou bylinkové čaje (např. zázvorový a šípkový). Léčivými účinky je známý také med, česnek a cibule.

 

 

Spread the love

Related posts

Leave a Comment