Rusňákova DRFG je brněnský patriot a pomáhá potřebným

Skupina DRFG není jen pracovní tým poblíž Davida Rusňáka. Nejsou to jen finanční experti, kteří se pohybují v problematice investic do dluhopisů, fondů či nemovitostí. Jsou také patrioti a uvědomují si svou odpovědnost vůči regionu, ve kterém působí. Vyústěním této zodpovědnosti byl vznik nadace DRFG. Ta se stala ambasadorem pro celou DRFG skupinu, s úžasnými recenzemi napříč širokou veřejností.

Za vznikem nadace stojí hlavně David Macek, který po konci politické kariéry hledal novou výzvu. Sešel se i s Davidem Rusňákem a oba si uvědomili, že investiční skupina DRFG pomáhá regionu i v řadě oblastí, ale na rozdíl od ostatních nemá svou nadaci, která by to vše zastřešovala.

Už na začátku byly jasné plány

Nadace je od počátku definována velmi univerzálně, aby členové měli volné ruce v tom, koho a do jaké míry podporovat. Už předem bylo jasné, že chtějí finančně podpořit festival Meeting Brno, ale kromě zábavy se zaměřili i na projekt na podporu finanční gramotnosti mládeže. Převážně u dětí z neúplných rodin a dětských domovů. Cílem je přinášet radost a nadaci mezinárodně začlenit třeba v European Venture Philanthropy Association.

I loňský ročník brněnského festivalu byl uspořádán za významné podpory fondu skupiny DRFG Davida Rusňáka. Podařilo se jim poskládat úžasný organizační tým a v srpnu měli šanci se ocitnout v programu Meeting Rimini, který je vzorem pro festival v Brně.

Přispívají i zaměstnanci

Přístup zaměstnanců skupiny DRFG je velmi inspirativní. Někteří se sami rozhodli do fondu přispívat a spousta dalších se na tuto činnost v brzké době chystá. Při prezentaci finančních prostředků na Meeting Brno byl tento fakt zmíněn a bez diskuze u většiny přítomných vyvolal obdiv.

Další zásluhy DRFG jsou i výrazná podpora domova Horizont v Kyjově, který je zařízen pro klienty s těžkým mentálním i fyzickým postižením. Partnerem pro spolupráci je i projekt Ruka pro život v Brně či Praze nebo brněnský Klokánek a Diecézní charita v Brně.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment