Jarní dieta pročistí tělo a zbaví vás přebytečných kil

Dostat se po dlouhé zimě zpátky do kondice je pro mnoho z nás složitý úkol. Naše těla jsou po zimním odpočinku zlenivělá a přinutit se k pohybu je možná i pro vás nepředstavitelné. Ještě o něco horší je to s jídelníčkem, který upřímně nestál za nic a dost pokulhával za zásadami zdravého stravování. Máte-li problém s příchodem jara své tělo probudit a dodat mu energii, pak je dobře, že si čtete dnešní článek. Máme pro vás bezva tip na jarní dietu, která vaše tělo pročistí a zbaví vás přebytečných kil!

 

Proč vyzkoušet jarní dietu?

Hned na začátek bychom si měli ujasnit, že v tomto případě nejde ani tak o dietu jako takovou, jako spíše o jarní očistu. Možná se pak na snahu probudit vaše tělo k životu už nebudete tolik mračit, když v ní nebude figurovat tolik neoblíbené slovíčko „dieta“.

A proč jarní dietu vlastně vyzkoušet? Můžete se tomu divit, ale důvodů je hned několik. V první řadě jde o posílení vaší imunity, která je po dlouhé zimě chudinka trochu narušená. Jarní dieta určitě stojí za to i z toho důvodu, že své tělo připravíte na nové roční období a ono se mu tak dokáže daleko lépe přizpůsobit. V neposlední řadě je jarní dieta dobrý nápad i kvůli doplnění důležitých minerálů a vitamínů. Jako třešnička na dortu jsou pak odbouraná kila, která se na vašem těle drží jako klíšťata a přitom jsou tam navíc a úplně na nic.

Berte to, co vám dává sezona

Když se řekne jarní dieta, měly by vás automaticky napadnout jarní, nebo chcete-li lépe řečeno sezonní potraviny. Je sice pravda, že oproti hlavní sezoně, která je až v létě nebo na podzim, toho není až tolik na výběr, ale rozhodně je zde řada potravin, které právě v tomto období stojí za to. Co třeba takové ředkvičky, které pomaličku začínají? Nebo čerstvý hlávkový salát nebo růžičková kapusta? Samozřejmě můžete vsadit i na kořenovou zeleninu a ovoce, které je běžně k dostání.

 

Hlavně hodně pijte

Při jarní dietě je důležité nejen vědět, co jíte, ale zároveň jíst pravidelně a především hodně pít. Nejlepší volbou je samozřejmě čistá voda, případně pak bylinkové čaje, které byste si ale neměli příliš sladit. Určitě můžete pít i čistou minerální vodu, což je skvělá alternativa pro ty, kteří příliš nemusí pouze obyčejnou kohoutkovou vodu.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment