Řasokoule – krásná dekorace z živých zelených řas ve skleněné dóze

Máte rádi rostliny všeho druhu, zdobíte si jimi interiér i exteriér, ale také máte rádi netradičnost a originalitu? Tak to se vám jistě zalíbí nádherné řasokoule. Jde o shluk mnoha řas, které drží tvar v různě velkých koulích. Ty mohou být kulaté, šišaté, ale vždy drží hezky pohromadě. Jde o živou, netradiční a oči hladící dekoraci, jež se líbí malým i velkým.

Řasokoule a péče o ně

Také máte tu zkušenost, že vám klasické kytky uvadají? Tohle se vám s řasokoulí nestane. Tyto vodní rostlinky jsou extrémně nenáročné. Stačí jim skleněná nádoba, ideálně dóza z e-shopu rasokoule.eu, čistá voda a místo, kde na ně nebude svítit slunce a nebude na něm příliš světla.

Vodu je dobré vyměnit jednou za 1 – 2 týdny. Řasokoule jsou ale odolné zpravidla se jim nic nestane, pokud zapomenete a interval občas prodloužíte. Voda by měla mít teplotu 1 – 25 C°. Pokud by byla teplejší, rostlinkám to nevadí, ale rychleji se v ní množí mikroorganismy a je potřeba ji častěji měnit.

Pokud chcete řasokoulím dopřát naprostého luxusu a relaxace, při výměně vody je můžete pod tekoucí vodou jemně propláchnout, prohníst v ruce. Vyplaví se z ní všechny nečistoty a příjemně ji polaskáte.

Výhodné sety pro krásu interiéru

K dostání jsou různě velké řasokoule, stejně jako skleněné nádoby, které jsou ručně vyráběné v Železném Brodě. Nádherně vypadají např. tři malé skleněné dózy vedle sebe, kdy v každé bydlí jedna řasokoule. Kouzelná je i větší nádoby umístěná na kořeni, v níž si hoví tři řasokoule najednou.

Zde je zajímavý TIP na článek: Množení řasokoulí pro všechny, kdo by si chtěli zkusit namnožit řasokoule svépomocí. Jde to, chce to jen trpělivost.

Kupte řasokoule sobě, nebo je věnujte jako originální dárek. Vše, co potřebujete, najdete na rasokoule.eu.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment