Proč jsou vestavby do aut aktuálně upřednostňované před obytnými vozy?

Plánujete si dovolenou? Pak pravděpodobně uvažujete nad vestavbou do aut na spaní. Důvodem toho je fakt, že většina penzionů, hotelů, chat i chalup hlásí dlouhodobě vyprodáno. O pravou českou dovolenou je zkrátka nyní obrovský zájem. Díky vestavbě do auta však nebudete muset řešit ubytování, a tak si můžete svou dovolenou opravdu dosyta užít. Ptáte se, proč dnes lidé neinvestují do obytných vozidel? Důvodů je hned několik. 

Obytné vozy nejsou ekonomické řešení

Ano, lidé chtějící vyjet na dovolenou nemající ubytování v penzionu, chatě nebo na chalupě či v hotelu zvažují taktéž obytné vozy. Jenže v konečném důsledku se zjistí, že obytné vozy nejsou zrovna ekonomické řešení. Kromě toho, že je to další investice do dalšího auta znamenajícího další (a ne zrovna nízké) náklady na provoz a údržbu, musí se také zajistit celoroční parkování. Pokud tedy nemáte v garáži zrovna místo, pokud nemáte velkou zahradu, kam byste obytný vůz schovali, nebo pokud u domu či bytu jsou modré drahé zóny, pak je nejlepším řešením právě vestavba do aut. 

Ostatně zmíněné důvody jsou také důvody toho, proč jsou vestavby do aut upřednostňované před obytnými vozy. Vestavby udělají z auta do práce obytný vůz, tudíž není nutnost kupovat si další vozidlo do domu. Spojuje se příjemné s užitečným. 

Dnešní vestavby do aut už nejsou nic těžkého

Mnozí lidé možná budou protestovat a říkat, že vestavby do vozidel jsou extrémně těžké a že manipulace s nimi není zrovna nic snadného. Jenže pravdou je, že dnes se vestavby do vozidel nevyrábí ze dřeva, jako tomu bylo v minulosti (tedy ne všechny firmy nevyrábí vestavby ze dřeva). Vyrábí se naopak z odlehčených konstrukcí, které jsou však stejně kvalitní, stejně odolné, stejně pevné a stejně stabilní jako ty dřevěné. 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment