Existují stovky druhů pizz, ale která je ta nejznámější?

Pizza patří jednoznačně k těm nejoblíbenějším pokrmům, které milují nejen samotní Italové, ale také i Češi a občané jiných národností. Dalo by se dlouze diskutovat nad důvody, proč se právě placka ochucená rajčatovým pestem a sýrem dostala na vrchol žebříčku nejlepších jídel. O čem však diskutovat nelze, je to, jaká pizza je tou nejznámější. Tou nejznámější pizzou je totiž pizza Margherita, kterou zná zaručeně celý svět. Je stejně proslulá jako pizza Hawaii, jen Margheritu má opravdu každý rád, zatímco u Hawaii pizzy je to velice sporné. 

Margherita patří k vůbec nejzákladnějším druhům pizzy. Není na ní prakticky nic složitého, skládá se jenom z těsta, rajčat, bazalky a mozarelly. To je veškeré její tajemství. Dalo by se říct, že pizza Margherita potvrzuje pravidlo, že v jednoduchosti se skrývá síla i krása. Skvělou pizzu tohoto druhu si můžete vychutnat například v pizzerii STAMAR, která má v nabídce také rozvoz pizzy do Frýdku-Místku

Margherita byla pojmenována po italské královně

I když se pizza Margherita může jevit jako velice obyčejná pizza, svou chutí v minulosti okouzlila nejednu významnou osobnost. Například si ji zamilovala i italská královna, po které ostatně byla pojmenována. Pizza byla královně připravena na počest a od té doby nese její jméno. Vůbec poprvé byla pizza Margherita připravena roku 1889 neapolským pekařem, který s ní ihned zaznamenal obrovské úspěchy. Nemusel ani dlouho čekat a jeho pizza byla populární i za oceánem. 

Pizzu si zamilovali především Američané

I když je pizza typickým italským produktem, přesto si řada lidí myslí, že má pizza kořeny v Americe. Důvodem toho je fakt, že ve Spojených státech amerických se jí dokonce více pizzy než v celé Itálii. Američané si pizzu zamilovali a podle statistik se sní na území USA třicet milionů pizz během dne. 

Spread the love

Related posts

Leave a Comment