Čím natřít plechovou střechu?

Střecha je nedílnou součástí domu. I když by se mohlo na první pohled zdát, že si střechy vůbec nikdo nevšimne, není tomu tak. Je to často to první, co postřehne lidské oko. Už jenom z toho důvodu bychom se měli snažit o to, aby střecha stále vypadala skvěle. U plechových střech můžeme přistoupit k jejich natření. Nátěry střech nejsou nic složitého, hravě to zvládnete sami svépomocí. Je jen třeba vědět, čím natřít plechovou střechu?

Radu vám podá původní nátěr

Nejste si jistí tím, čím natřít plechovou střechu? Barva se vybírá zásadně podle typu materiálu, na který má být nanášena. V tomto případě se tedy ohlížejte po barvách, jež jsou určeny pro plechové střechy. Poradcem při výběru bude původní nátěr na střeše (pokud se tedy chystáte k obnově barvy střechy). Jestliže barvíte plechovou střechu vůbec poprvé, vyplatí se dát na rady prodejce, případně si kupte malé balení vašich favoritů a natřete jimi malou viditelnou část střechy. Po týdnu se na nátěr podívejte a pokud vypadá dobře a s povrchem nijak negativně nereaguje, máte vybráno. 

Vhodné jsou ředitelné barvy

Při výběru ideální barvy na plechovou střechu se vyplatí vsadit všechna esa v rukávu na ředitelnou barvu. Proč? Důvodem toho je lepší odolávání teplotním změnám i snazší odolávání popraskání. Střechy pod tíhou ředitelných barev jsou navíc pružnější. 

Výhodou ředitelných barev je i to, že nemají žádný nepříjemný zápach a že se s nimi velice snadno manipuluje. 

Oblíbené jsou barvy 2v1 či 3v1

V posledních letech stoupla popularita barvám, které jsou 2v1 nebo 3v1. Jedná se o barvy, které šetří čas a koneckonců i peníze. Zatímco barvy 2v1 jsou základní a vrchní nátěr v jednom, barvy 3v1 obsahují základní nátěr, plnič a dále i vrchní nátěr. To vše v jedné plechovce barvy. Navíc kvalita těchto barev není pokulhávající, na plechových střechách drží často i deset let. 

Spread the love

Related posts

Leave a Comment