Proč investovat do fotovoltaiky právě teď?

I když to vypadá, že ta nejhorší krize způsobená novým typem onemocnění teprve přijde, pravdou je, že stejně bychom se měli plácnout přes kapsu, jde-li o fotovoltaiku. Fotovoltaika je investicí do budoucna, která může snížit náklady spojené s energiemi na rodinném domě. Řada odborníků se aktuálně shoduje na tom, že je nyní nejlepší čas na investici do fotovoltaiky. Ptáte se, proč tomu tak je? Máme jejich odpověď!

Můžete požádat dotaci

Aktuálně je totiž stále možné požádat o dotaci z programu Nová zelená úsporám. Tento program je spuštěn nějaký ten pátek, ale aktuálně je spuštěná jeho pravděpodobně poslední vlna. Třeba dojde ke spuštění ještě další vlny, ale to je zatím jenom otázkou spekulací. Nečekejte však na to, jestli dojde ke spuštění další vlny či nikoli a požádejte o dotaci na fotovoltaiku právě nyní. Dotaci, kterou můžete získat, nezískáte v zanedbatelné částce. Může se dostat až na 150 tisíc korun, což je opravdu citelná suma. Pamatujte na to, že dotace může být ve výši maximálně padesáti procent způsobilých nákladů. 

Fotovoltaika vytápí, ale i chladí

Pokud stojíte před dilematem, a sice jestli investovat spíše do fotovoltaiky nebo do ventilátoru, rozhodně byste měli volit fotovoltaiku. Během letošního parného léta vás totiž fotovoltaika i ochladí. Pokud vsadíte na kombinaci tepelného čerpadla a fotovoltaiky, čekejte nejen pomoc s vytápěním, ale také i pasivní chlazení, což kombinace těchto dvou úsporných opatření umožňuje. 

Fotovoltaika je nyní vysoce kvalitní

Fotovoltaické elektrárny patří k věcem, které jsou neustále vyvíjeny, zlepšovány a zdokonalovány. Už nyní se však fotovoltaika nachází na vysoké úrovni kvality, proto nad nimi už tuplem dlouho neuvažujte. Panely jsou aktuálně cenově dostupné i středním třídám společnosti, jejich kvalita je opravdu úctyhodná.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment