Poznejte interiérové trendy pro rok 2017

Hodláte zútulnit svůj domov? Chcete moderně upravit své bydlení? V tom případě se můžete inspirovat nejnovějšími interiérovými trendy pro nadcházející sezónu.

Uplatnění najdou v interiéru přírodní i metalické prvky

Delší dobu jsou populární přírodní materiály a nejinak tomu bude příští rok. Uplatníte zvláště nábytek a bytové doplňky ze dřeva a proutí. Novinku představují metalické prvky. Specifickým netradičním trendem je využití černého nerezu (např. v kuchyni) či bytové doplňky z kombinace několika druhů kovů. Chladný kov a ponuře působící černý nerez jsou zjemníte a oživíte přírodními doplňky v hnědých a zelených odstínech. Designová skladba interiéru tak působí útulně a příjemně.

Domov zútulní přírodní zelená a rostliny

Domáckou pohodu a příjemnou atmosféru navodíte využitím zelených prvků. Zklidňujícím dojmem působí přírodní odstíny zelené (např. barva trávy, listí, jehličí a olivy). Důležité je prostor zelenou nepřeplácat. Do ložnice či obýváku lze použít zelenou výmalbu, v jiných částech bytu stačí využít zelený bytový doplněk či nějaký kousek nábytku. Další možností je využití rostlin, které by v interiéru neměly chybět. Kupříkladu do kuchyně se hodí zakomponovat zelenou v podobě bylinek v květináčcích. Opatrnost je na místě při umisťování rostlin v případě ložnice, z jejich přemíry vás může bolet hlava.

Pofrčí retro i vintage

Kromě oblíbeného retro stylu se v interiéru dostává do popředí vintage styl. Módním se stává také eklekticismus, který zakomponovává retro či vintage kousky do moderně vybaveného interiéru. Velmi zajímavě působí třeba vhodně zvolená kombinace staršího nábytku a moderní elektroniky. Zdánlivé protiklady dodají prostoru na působivosti.

Terakota a korek jsou v kurzu

Roku 2017 přináší rovněž trend v podobě korkových a terakotových stěn v interiéru. Při zařizování kuchyně a koupelny jsou velmi módní terakotové obklady. Korkové stěny se zase skvěle hodí zvláště do pracovny. Jde o praktický prvek, korek vám totiž poslouží jako obrovská nástěnka. Do nemilosti se naopak dostává mramor, který celkově vychází z módy.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment