Jak posílit dětskou imunitu

Jakmile dítko chodí do školky, je v mnoha rodinách na denním pořádku nějaké to nachlazení, škrábání v krku, popotahování nebo rýma či zvýšená teplota. Dětská imunita dostává v kolektivu pořádně zabrat – zvláště v tomto sychravém období. Podzimní řádění chřipek je známý pojem, kterého se rok co rok většina rodičů děsí. Proto jsme se rozhodli připravit pro vás článek zaměřený na posílení dětské imunity. Přečtěte si, jak vašemu dítku pomoci snadněji odolávat všudy přítomným bacilům!

·        Ovoce a zelenina v jídelníčku

jak-posilit-detkou-imunitu-jidloKdyž mě ta zelenina nechutná! Vážně musím sníst celý pomeranč? Možná i vám jsou tyto věty a jim podobné dobře známé. Možná je až příliš často slýcháváte od svých ratolestí, které u stolu ohrnují nos nad okurkou či rajčetem a nakrájené jablíčko nechávají nedotknuté stranou. Právě ovoce a zelenina je ale v dětském jídelníčku – stejně jako v jídelníčku dospělého člověka – nesmírně důležitá a rozhodně by se neměla podceňovat! Zařaďte proto do stravy vašich dětí dostatek ovoce a zeleniny, což jim do těla dodá tolik potřebný vitamín C – ten podporuje imunitu.

·        Dostatek plnohodnotného spánku

Ještě se mi nechce spinkat! Můžu se ještě chvilku dívat na televizi? Pak už určitě půjdu spát! Jestliže i vy necháváte svá dítka ponocovat a nezajistíte jim tak dostatek kvalitního spánku, pak se nemůžete divit, že jejich imunita pokulhává. Děti v předškolním věku potřebují alespoň 8-10 hodin spánku denně.

·        Pohyb a jeho pozitivní vliv

V dnešní době tráví mnoho dětí volný čas u televize, počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Ačkoli to možná zní neuvěřitelně, i předškoláci již často vlastní nějakou elektroniku. Díky tomu ale stále více času tráví doma a ven už vůbec nechodí. Chybí jim tam pohyb, který má příznivý vliv na jejich organismus. Proto dbejte na to, aby vašemu dítěti nechyběl zdravý pohyb, díky čemuž nejen posílíte jeho imunitu, ale zároveň předejdete zdravotním problémům – například v podobě nadváhy a obezity.

·        Očkování jako jedna z možností

Nechcete-li se spoléhat na výše zmíněné tipy, vsaďte svou horkou kartu na očkování. V současné době se děti očkují proti zákeřným nemocem. I díky očkování se dá výrazně posílit dětská imunita a to z dlouhodobého hlediska.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment