Jeďte objevovat Skotsko

Skotsko, země zelených kopečků, rozeklaných hor i chladných jezer. Země tvrdá jako kámen a nepoddajná jako její obyvatelé. Země piktů, keltů a ovcí. Země snů pro každého, koho už omrzelo sedět u moře. A protože Skotsko netvoří jen Edinburg. LochNess nebo Falkirk Wheel, zde se můžete dočíst o těch méně známých místech, které byste ale rozhodně neměli minout.

Glencoe

Hluboké údolí, ve kterém se mimo náhorní plošinu, kde se točil Harry Potter 4, nachází i nádherné přírodní scenérie. Dno údolí pokrývají přes metr vysoké kapradiny, kterými se jen sem tam vinou cestičky. Pokud budete chtít vystoupat až nahoru, budete lézt podél vodopádů, stoupat po kamenech i trávě a posledních pár metrů lézt po čtyřech. Ale výhled i průzračně čistá jezírka, která Vás nahoře čekají, za to rozhodně stojí. Navíc se na vrcholku údolí drží sníh i přes léto a můžete tak zažít stavění sněhuláků v červenci. Nad údolím se navíc můžete projít nádherným vřesovištěm a rašeliništěm.skotsko-telo

Hrady

Co byste rozhodně neměli minout, jsou nejrůznější hrady a zámky. Zejména ty stojící uprostřed mrazivých skotských jezer v sobě mají neuvěřitelné romantické kouzlo. Většina těchto hradů je navíc stále obývána, takže se při prohlídce můžete setkat s hradním pánem v kiltu či s obrazy rodin vlastníků. A například Eilan Dunan Castle, nejfotogeničtější hrad ve Skotsku, za zastavení určitě stojí.

Skye

Ostrov Skye je poměrně známý, říká se mu také nejkrásnější ostrov Skotska. A to naprosto platí o pohoří Quiraing, kudy si můžete udělat nádhernou pěší túru a přitom navštívit zajímavý kamenný útvar – Old Man of Storr. Jediné, co by mohlo pobyt na tomto šperku vnitřních Hybrid znepříjemnit, jsou roje komárů – muggies kteří jsou vesměs odolní vůči běžným repelentům. Ale zase, možnost zakoupit si jako suvenýr šperk z nabarveného a vylisovaného vřesu za to stojí, ne?

Neptunovy schodyskotsko-zahrady

Spíše industriálněji laděné turisty jistě potěší možnost prohlídky Neptunových schodů ve městečku Fort Augustus. Jedná se o soustavu osmi zdymadel na Kaledonském kanále, propojujícím východní a západní pobřeží Skotska.

Dunvegan Castle

Krásný hrad na ostrově Skye s neuvěřitelnou zahradou. Díky Golfskému proudu zde mohou Skoti pěstovat skoro tropické rostliny a to se Dunvegan Castle nachází kousek před polárním kruhem! Navíc sídlí blízko hradu tulení kolonie a vy si k nim můžete udělat projížďku na lodičkách, hladit zvědavé tuleně a fotit je.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment