Pohoštění na Silvestra? Zkuste vynikající silvestrovské chlebíčky

Typicky českou chuťovkou jsou obložené chlebíčky, které se zrodily v prvorepublikové éře. Jde o ideální pohoštění pro různé příležitosti. Hodí se i pro silvestrovské oslavy. Dáme vám pár skvělých tipů na chlebíčky, po kterých se vaši hosté utlučou.

Chlebíček s krabí pomazánkouchlebicky-titulka

Potřebujete: 1 veku, 1 balení krabích tyčinek, ½ červené cibule, šťávu z ½ citronu, 4 lžíce majonézy,
2 lžíce bílého jogurtu, sůl a bílý pepř, plátky salátové okurky na ozdobení

Krabí tyčinky necháme rozmrznout, a pak je nakrájíme na malé kostičky. Na jemno nakrájíme cibuli. Nakrájené tyčinky a cibuli dáme do misky, přidáme majonézu, jogurt a citronovou šťávu. Vše řádně promícháme. Podle chuti osolíme a opepříme. Pomazánku namažeme na plátky veky a dozdobíme plátky salátové okurky.

Chlebíček s mrkvovou pomazánkou

Potřebujete: 1 veku, 2 středně velké mrkve, 2 lžíce zakysané smetany, 3 lžíce majonézy, 3 stroužky česneku, šťávu z ½ citronu, sůl a černý pepř, na ozdobení plátky salámu (např. Vysočina) a salátové okurky

Mrkve na jemno nastrouháme do misky. Přidáme prolisovaný česnek, zakysanou smetanu, majonézu a citronovou šťávu. Vše důkladně promícháme. Podle chuti osolíme a opepříme. Pomazánku namažeme na veku a ozdobíme salámem a okurkou.

Chlebíček s olivovou pomazánkou

Potřebujeme: 1 veka, 200 g zelených oliv, 100 g pomazánkového másla, 200 g tvarohu, 100 g balkánského sýra, 2 lžíce majonézy, 1 lžíce olivového oleje, 2 stroužky česneku, 1 lžičku oregana, sůl a pepř, plátky rajčat a šunkový salám na ozdobení

Olivy nakrájíme na malé kousky, balkánský sýr nastrouháme a vše dáme do misky. Přidáme prolisovaný česnek, pomazánkové máslo, tvaroh, olej a oregano. Vše důkladně promícháme. Dochutíme pepřem, případně trošku osolíme dle chuti. Hotovou pomazánkou pomažeme plátky veky. Ozdobíme šunkovým salámem a plátky rajčat.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment