Odhalte kouzlo severské módy! Je slušivá a zahřeje.

Chladný sever v nás vyvolává představu svetrů s norským vzorem, lyžařských bund a nevzhledných oteplovaček. Ale nenechte se mýlit. Severská móda vás nejen zahřeje, ale je také slušivá. Skandinávci mají jednoduchý styl s osobitým kouzlem. Poodhalte s námi kouzlo skandinávské módy, kterou lze charakterizovat jako střízlivou a pohodlnou nedbalou eleganci.

Specifika severské módy

Mezi typické prvky severské módy patří jednoduchost, žádné ozdobami přeplácané kousky nečekejte. V módě (a nejen v ní) se Skandinávci řídí heslem méně je více. Skandinávci si potrpí na přírodní materiály a upřednostňují především oblečení z vlny, bavlny či plátna. Významnou roli hraje především střih oblečení než jeho barva. Právě to dodává severským outfitům specifický nádech ležérní elegance. Mezi oblíbené barvy patří zvláště bílá, béžová a šedá. To však neznamená, že by jejich móda byla nudná a vždy barevně chudá. Je spíše střízlivá a méně křiklavá, vyvolává dojem serióznosti. Hodí se tedy skvěle do práce nebo kamkoliv, kde chcete působit důvěryhodně. Zároveň je pro svou pohodlnost vhodná pro volný čas.

Módní vzory

Zajímavým ozdobným prvkem některých skandinávských outfitů jsou specifické módní vzory. Skvěle se hodí k zimnímu období. Sněhové vločky, různé geometrické tvary, či sobi upoutají vaši pozornost. Modely se skandinávským vzorem nebývají pouze jednobarevné, ale i vícebarevné. Rozhodně se nebojte vzít outfit se skandinávskými vzory do města. Dávno totiž neplatí, že je vhodný pouze na hory. Navíc se nepoužívají pouze na ozdobení zimních svetrů, čepicí, rukavic a šál. Můžete se s nimi setkat i na pletených šatech a sukních. Bývají součástí jak zimních, tak i jarních či podzimních modelů. Dokonce existují i kabelky se skandinávskými vzory. Velmi živě a vesele působí tyto vzory na červených či azurově modrých kouscích.

Módní tip na volnočasový outfit na závěr

Typicky severským ležérním outfitem jsou volné kalhoty a tričko doplněné nedbale omotaným šátkem kolem krku. Aby vám nebylo zima, tak si navíc oblékněte stylový dlouhý svetr nebo pletené šaty se skandinávským vzorem.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

One Thought to “Odhalte kouzlo severské módy! Je slušivá a zahřeje.”

  1. https://tiskove-zpravy.eu/
    […] Odhalte kouzlo severské módy! Je slušivá a zahřeje. pochází z Český […]

Leave a Comment