Nový člen rodiny aneb vyberte si ideální rodinný vůz

Výběr toho pravého rodinného vozu může být náročným oříškem. Musí splnit řadu kritérií: Praktický, úsporný, nijak drahý. Které vozy ideálně obstojí?

 

Vybíráme rodinný automobil

 

V Čechách mají povětšinou motoristé priority nastaveny jasně. Největší popularitě se těší kombíky. Kdo se nemusí příliš ohlížet na peníze, do garáže přijede s mohutným SUV. Na vozidlo splňující na jedničku prostorové nároky si však musíte připravit nemalý rozpočet. Z kapsy vám rázem za rodinný vůz v kategorii střední třídy může vyběhnout i 700 000 Kč.

 

Do podstatně veselejší finanční situace se můžete dostat za předpokladu, že se spokojíte s vozem ojetým. V takovém případě lze úspěšně vybrat i do cenového limitu přibližně okolo 200 000 Kč. Pamatujte však na to, že pozdější provoz automobilu něco stojí, proto rozhodně za samotné pořízení nového rodinného auta neutraťte celou částku.

A to nejen z hlediska servisu, ale zcela zásadní je u rodinného auta i spotřeba. Dlouhodobě tak jednoznačně vévodí diesely, byť zájem o ně v posledních letech mírně poklesl, jak upozorňují prodejci. Zájem přitom roste nejen o klasický benzínový pohon, ale také o CNG.

Situace na současném trhu

 

Na která vozidla byste měli primárně zaměřit svou pozornost? Stále dobře použitelnou volbou pro rodiny s dětmi v tomto segmentu zůstává například Ford Mondeo Combi. V rámci nižší třídy představuje vhodnou alternativu rodinného vozidla také Škoda Octavia. Zcela byste neměli zavrhnout ani kategorii MPV, která posádce zajistí dost pohodlí uvnitř vozu. Jakožto rodinný automobil udělá velmi dobrou službu tak například Opel Meriva či Kia Venga.

Otázka, zda v takovéto situaci totiž vůbec využijete robustní SUV, je totiž sporná. Výška vozu se může stát problémem při nastupování, vysoko bývá i nákladová hrana. Naskládat do kufru zavazadla, tašky s nákupem nebo dokonce kočárek může být proto velmi obtížné.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment