Rusňákova DRFG Real Estate testuje software BIM na prvních projektech

Podnikatel a zakladatel společnosti DRFG David Rusňák spravuje fondy a nabízí dluhopisy, na které jsou velmi příznivé recenze. Velká finanční investice do softwaru BIM fungujícím v 3D prostředí se již testuje na nových projektech. Jeden pilotní projekt je připravován pro externího klienta ve Znojmě a druhý projekt se týká portfolia DRFG Real Estate. Půjde o rekonstrukci a dostavbu areálu ProStorage v Praze. Cílovou oblastí pro nové akvizice je i detail, lehký průmysl a návaznou logistiku.

Nové akvizice v DRFG Real Estate

Skupina DRFG Davida Rusňáka sklízí kladné recenze i za nově získané 4 domy na Lannově ulici v centru Českých Budějovic. Budovy s renomovanými nájemci jsou umístěny na hlavní pěší zóně města. Výborná lokalita, kde objekty vykazují z hlediska investora velmi příznivá čísla do budoucna, jsou tak dalším přínosem do portfolia. V horních patrech budou vytvořeny byty a kanceláře. Díky vzrůstajícímu počtu eshopů roste i potřeba logistiky a dopravy. Jedná se tedy i o odkoupení 3 velkých logistických areálů umístěných ve středních a západních Čechách. Portfolio s celkovou hodnotou přes 2,2 miliardy korun s letošní plánovanou investicí ve výši přibližně 2,5 miliardy korun zní velmi slibně.

Nemovitostní fond DRFG

Nemovitostní fond DRFG je v kurzu a recenze jsou velmi příznivé. Tento nemovitostní fond totiž za loňský rok prokázal ty nejlepší výsledky ze všech srovnatelných fondů vyskytujících se na domácím trhu. Výnos 5,04 % potěšil všechny investory. Nově fond navázal spolupráci s etablovanou společností OKIN Facility a.s. Ta spravuje portfolio velkým hráčům na současném realitním trhu. O spolupráci mají zájem i zavedené společnosti. DRFG také jedná o koupi obchodního centra Futura v Brně. Futurum chce do budoucna rozvíjet. DRFG Real Estate si uvědomuje, že o nově zakoupené objekty je třeba neustále pečovat. Dále byla zahájena i spolupráce s investiční skupinou Natland. Založená společná skupina Czech Private Cupital je dalším krokem. DRFG Real Estate bude investice řídit, objekty spravovat a následně je zařazovat do nemovitostního fondu.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment