Novinky měsíce dubna v kině

Pokud rádi chodíte do kina a nenecháte si ujít žádnou filmovou novinku, pak vám náš dnešní článek určitě udělá radost. Ukryli jsme do něho několik tipů na nové filmy, které se budou v tomto měsíci promítat v kině. Máte rádi romantiku, nebo dáte přednost vzrušujícímu akčnímu filmu? Mezi našimi tipy si určitě vybere každý!

 

Pepa

Drama, komedie, Česká republika, 2018

Pepovi je něco kolem padesáti let a žije se svou rodinou v obyčejném okresním městě. Jeho manželka ani jeho dcera mu nevěnují žádný respekt, ba spíše naopak. Pepovi dochází, že by měl něco změnit a dokonce ví, co by to mělo být. Jenže jak už to tak bývá, cesta do cíle není lemovaná růžemi, ale naopak bývá hodně trnitá a zapeklitá. Pepa je české drama a komedie, ve které se můžete těšit na sled více či méně marných a tragikomických pokusů Pepy, hrdiny outsidera, o to začít svůj život konečně žít. Podaří se mu najít odpovědi na otázky „Proč vlastně na světě je? Kdy začíná ten opravdový život? Po narození, po maturitě, prvním sexu, svatbě nebo dětech? Anebo až po smrti?

 

Rampage: Ničitelé

Akční, dobrodružný, sci-fi, USA, 2018

Samotářský primatolog a výjimečně inteligentní gorilí samec spolu vytvoří velmi silné pouto. Dvojice se zná už od narození primáta a mají k sobě velmi blízko. Vlivem genetického experimentu, který se nepovede, dojde u mírného lidoopa ke změně. Z milé gorily se najednou stává obrovské naštvané monstrum. Brzy na to se zjistí, že k podobným mutacím došlo i u dalších zvířat, kteří se nekontrolovatelné řítí Severní Amerikou a ničí vše, co se jim postaví do cesty. Primatolog Davis začne spolupracovat se zdiskreditovaným genetickým inženýrem na vývoji protilátky, která má pomoci vrátit zmutovaná zvířata opět do pořádku.

 

Vadí, nevadí

Horor, Thriller, USA, 2018

Vadí nevadí je poměrně nevinná hra, při které hráči, když na ně přijde řada, volí, zda pravdivě odpoví na nějakou choulostivou otázku, nebo splní obtížný/nepříjemný/ponižující úkol. Studentka Olivia vyrazila s partou přátel na pohodovou dovolenou do Nového Mexika. Seznámení s pohledným sympaťákem je zavedlo do lehce strašidelných kulis zrušeného kláštera, kde si zahráli právě Vadí nevadí. Jak už to u téhle hry bývá, kvůli tajemstvím vyplouvajícím na povrch začala atmosféra poněkud houstnout. Napětí vzroste ve chvíli, kdy jim onen pohledný sympaťák prozradí, že kdyby je ke hře nenalákal, tak by zemřel. A že teď dost pravděpodobně začnou umírat oni, protože organizátor téhle verze Vadí nevadí se s ničím nepáře.

 

V husí kůži

Animovaný, komedie, rodinný, USA, 2018

Peng je houser, který žije v klidu ve volné přírodě a toho, že by se mohl dostat na pekáč, se proto vůbec nebojí. Peng má rád zábavu, nesnáší husí rituály  či jakákoli pravidla. Místo, aby s ostatními držel při přesunu na jih vyrovnanou formaci, lítá si sem a tam a věnuje se letecké akrobacii. Namyšlené mladíky často čeká pád a Peng při jednom odvážném manévru těsně nad zemí srazí dvě malé kachničky, které se díky tomu ztratí. Malým kachnám je teprve 16 dní. O tom, že by jim pomohl jejich hejno najít a napravit, co spískal, nechce ani slyšet. Nakonec ale souhlasí. Poraní si totiž křídlo a doprovodit dvě malé kachny pěkně pěšky mu poskytne šanci, aby se to nikdo nedozvěděl. Opeřená trojka se vydává na jih za svými hejny po zemi. Na svém dobrodružství projde skrz hory, kolem jezer, bambusovými lesy, mramorovou jeskyní nebo obyčejným kurníkem.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment