Jak na problematickou pleť s přírodními pomocníky

Mít problematickou pleť není žádný výhra. Nevzhledné pupínky a akné, které vám ubírá na sebevědomí a nutí se na sebe do zrcadla dívat s opovržením. Možná i vy máte problematickou pleť, která je příčinou toho, že si příliš nevěříte, nejraději svůj obličej schováváte a nevíte si rady, jak stav a vzhled vaší pleti zlepšit. A víte co? My bychom několik rad měli! Takže se pohodlně usaďte, hoďte předsudky za hlavy a pojďte se podívat, jak vám mohou přírodní pomocníci ulevit!

Problematické pleť si vyžaduje správný přístup

Máte-li problematickou pleť, měli byste vědět, že jí musíte věnovat dostatek pozornosti a vhodné péče. Problematická pleť si vyžaduje daleko citlivější přístup, nežli pleť, která si dokáže sama od sebe poradit prakticky s čímkoli. Chcete-li mít pleť krásnou a zdravou, musíte se o ní starat. A teď vám řekneme jak.

Důkladné a pravidelné bylinkové čištění

Základem úspěchu je čistění pleti. To byste neměli podceňovat a to ani v případě, kdy se domů vrátíte pozdě v noci a už se samou únavou uvidíte v posteli. Pro čištění problematické pleti doporučujeme bylinky, ze kterých si můžete připravit odvar a používat jej jako přírodní čistící vodu. Vhodnými bylinkami jsou:

  • šalvěj lékařská
  • měsíček lékařský
  • heřmánek pravý

Kouzelné konopí

Máte-li ke konopí nějaké předsudky, především pak ty spojené s uživateli psychotropních látek, okamžitě si je vymažte z hlavy. Konopí je totiž skvělý pomocník, který vám může pomoci s problematickou pletí. Obsahuje totiž látky, které napomáhají při léčbě kožních problémů, zmírňují jejich projevy a podporují jejich léčbu.

Bylinková napářka

Opět si dovolíme vrátit se k bylinkám, které jsou zkrátka nedocenitelné. Můžete si s jejich pomocí připravit napářku, nad kterou si dostatečně napaříte obličej. Napářku připravíte tak, že do horké vody nasypete 2 lžičky heřmánku nebo 2 lžičky měsíčku lékařského. Jakmile to bude možné, nakloníte se nad nádobu, přikryjete si hlavu a necháte páru několik minut působit na obličej.

 

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment