Je váš obývací pokoj okoukaný? Oživte ho!

Obývací pokoj je často označován jako společenská místnost domácnosti, jehož úkolem je nabídnout zázemí nejen pro rodinu, ale i pro zvané hosty a návštěvy. Určitě se shodneme na tom, že pokud k nám někdo přijde, zpravidla jej pozveme právě do obývacího pokoje, který by tak měl svého hostitele patřičně reprezentovat. Možná jste teď dospěli k názoru, že váš obývací pokoj potřebuje změnu. Najednou cítíte, že už to není ono. Že zařízení není, co bývalo, že barvy již nejsou tak pestré a vy nejste spokojeni. Tak co s tím?!

Jak dodat obýváku šmrnc?

I když si dáte sebevíce záležet, po určitém čase se vám i ta nejlépe a nejdokonaleji zařízená místnost jednoduše okouká. A věřte nebo ne, je to tak dobře, protože vás to pak nabádá ke změně a ty člověk ke svému životu zkrátka potřebuje. Proto pro vás máme několik tipů, jak obývací pokoj oživit a dodat mu ztracený šmrnc.

Tip první: hýbejte s nábytkem!

Jestliže chcete svůj obývací pokoj nějak změnit, neexistuje nic jednoduššího, nežli jej přestavět. Pokud vám to dispozice pokoje dovolí, hýbejte nábytkem, tvořte nové uspořádání, přijděte s novými nápady. Mnohdy stačí přesunutí sedací soupravy z jednoho konce místnosti na druhý a pokoj rázem působí úplně jinak.

Tip druhý: nově vymalujte!

Nic nedodá interiéru nový nádech lépe, nežli zbrusu nové vymalování! Jasně, moc dobře si uvědomujeme, že je to časově náročné a že spousta lidí se malování děsí jako čert kříže, protože je s tím spousta práce. Ale změna to bude pořádná. A vlastně nemusíte malovat celý pokoj, bohatě postačí, když si nějakou pěknou a výraznou barvičkou vymalujete třeba jen jednu dominantní zeď. Pokoj okamžitě prokoukne.

Tip třetí: pověste něco na zeď!

A když říkáme „něco“, tak tím máme na mysli třeba nové rámečky s fotografiemi, nějaké pěkné obrazy nebo závěsné dekorace, možná se u vás doma budou skvěle vyjímat velké hodiny, které pokoji dodají nový směr. Na zeď můžete pověsit prakticky cokoli, když vám to samozřejmě dispoziční řešení dovolí. Co třeba nové poličky? Nebo závěsná malá knihovnička? Možností je hodně a udělá to skvělý dojem!

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment