Není fitko jako fitko. Které je to pravé?

V současnosti existuje velké množství různých fitness center, které nabízí širokou škálu individuálního i skupinového cvičení. Kvalitou se však jednotlivá zařízení vzájemně liší. Prostě není fitko jako fitko. Chcete-li cvičit efektivně a bezpečně, je třeba si zvolit fitness centrum s dobrou pověstí a kvalitními službami. Jenže podle čeho takové dobré fitko rozpoznat? Naštěstí existuje způsob, jak to zjistit.

Ujasněte si, co od cvičení očekáváte

Při výběru fitcentra se nejprve zamyslete nad tím, proč chcete se cvičením začít. Chcete zhubnout nebo zpevnit postavu? Co od cvičení očekáváte? To je pro správnou volbu fitness centra nezbytné, protože některá zařízení se specializují na určité konkrétní druhy cvičení (např. funkční trénink).

Myslete na dostupnost

Velmi důležitým faktorem při výběru fitness centra je jeho snadná dostupnost. Chcete-li se cvičení věnovat pravidelně, tak by mělo fitko být co blízko vašeho bydliště. Ušetříte peníze za dopravu i spoustu času, který by vám jinak cestování zabralo.

 

Nevybírejte jen podle ceny, hlavní je kvalita daného fitcentra

Samozřejmě porovnejte ceny jednotlivých fitcenter, ale řídit se jen cenou by bylo krátkozraké. V levném zařízení nemusí mít dostatečně kvalifikované trenéry a dostatečně kvalitní a originální cvičební vybavení. Na požádání by vám cvičební zařízení mělo sdělit, jaké konkrétní certifikace jejich trenéři mají a u koho se školili. V dobrém fitness centru pracují trenéři, kteří absolvovali dostatek odborných kurzů u důvěryhodných školitelů (např. 3D fitness).

Originální vybavení je samozřejmostí

Velmi důležitá je kvalita cvičebního vybavení. Mělo by pocházet od originálního výrobce. V opačném případě nemusíte mít jistotu, že je cvičení bezpečné. V Body centru Rožnov proto používáme jen prvotřídní vybavení. Zvláště nezbytné je to u cvičení s TRX závěsným systémem a GUN-ex lodními lany.

Vezměte v úvahu reference

Dobré fitcentrum poznáte mimo jiné podle chování trenérů a dalšího personálu ke klientům. Slušné jednání a přátelský přístup by měly být samozřejmostí. Zbytečné zklamání si ušetříte i seznámením s referencí daného zařízení.

Článek vznikl ve spolupráci s Michaelou Karbanovou, hlavní lektorkou cvičení Rožnov.

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment