Německá značka se rozšiřuje do Česka! O jakou se jedná?

V současné době pomocí franchisingu podniká každá druhá značka. Přece jenom se jedná o poměrně výhodné podnikání, které volí hlavně začátečníci, i když by se do něj měli hrnout spíše pokročilí v tomto oboru. Franchising je podnikání na základě licenčních smluv, kdy se domluví jedna strana s druhou na společném partnerství. Vy, jakožto franšízant, si pak pod vámi vybranou značkou, s níž jste uzavřeli smlouvu, budete moct podnikat, tedy otevřít si svou vlastní pobočku. Samozřejmě je to dobré v tom, že nemusíte zakládat novou značku, kterou byste se jistě dlouho snažili udržet na trhu. Budete moct podnikat tak pod takovou společností, která už svou jistou značku na trhu má. Je to ale taky velká zodpovědnost, protože musíte buď zachovat společnost na takové laťce, na jaké se aktuálně nachází, nebo ji budete muset zvýšit. Jinudy vlak nejede.

Pro společnosti je podnikání na základě licenčních smluv také velice výhodné, protože se přece jenom mohou rozšířit, aniž by se o novou pobočku museli starat. Je to zkrátka výhodné po všech směrech. Není se čemu divit, když se do franchisingu jako takového dává čím dál více společností. V poslední době se například snaží o rozšíření i německá společnost značky TeaGschwendner, která se nyní může pyšnit výhrou ceny „Zelená franšíza 2017“, kterou získala teprve před nedávnem. Míří totiž do Česka, kde se chce poměrně hodně rozrůst.

Až deset franšíz!

Společnost plánuje otevřít u nás, v České republice, zhruba deset franšízových poboček, což není na začátek zrovna málo. Podle mluvčí této společnosti by franšízantům rozhodně neměla chybět chuť a vášeň pro čaj. Přece jenom by toto byla zásadní chyba, kdyby třeba franšízant čaj nezbožňoval. Cílem společnosti je totiž stát se jakýmsi lídrem na trhu právě s čajem, a to v celé Evropě. Vize jsou tedy vysoké a každý franšízant by je měl sdílet. Jiné další požadavky na franšízanta nejsou, tedy kromě základního poplatku, díky kterému se uzavře smlouva.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment