Neplaťte provizi realitnímu makléři: Najděte si pronájem BEZ REALITKY!

Hledáte pronájem bytu v Praze a nevíte, od čeho se „odpíchnout“? Služby renomované realitní kanceláře vám mohou usnadnit život. Zkušený makléř zná danou lokalitu jako své boty a rychle vám doporučí hned několik nabídek, které by mohly vyhovovat vašim kritériím. Ale má to jeden háček. Za svou práci si logicky řekne o provizi, což může být nepřekonatelný problém pro každého, kdo nemá našetřeno bokem. Navíc se nejedná o konečnou částku – k provizi je nutno připočíst zálohu ve výši až několika měsíčních nájmů. Ta se sice hradí majiteli bytu, ale tak či tak jde o navýšení počátečních nákladů. Ale jde to i jinak, bez realitky.

Všechno má svá pro i proti

Pronájem bytu bez realitky je výrazně úspornější, ale pravděpodobně hledáním vhodného bydlení strávíte více času. V praxi to záleží na vaší šikovnosti a trochu i na štěstí. Možná najdete ideální bydlo za pár minut. Počítejte však s tím, že to, co se na fotografiích jeví jako perfektní, může být ve skutečnosti úplně jiné. To zjistíte až v momentě, kdy se na danou adresu vypravíte osobně.

Nic není černobílé a ani pronájem bytu bez realitky není bez chybičky. Respektive se musíte připravit na to, že za vámi nebude stát realitní kancelář, která se postará o přípravu smluvní dokumentace a další případný servis. Na druhou stranu ani přítomnost makléře není stoprocentní garancí, že vše proběhne hladce a bez zádrhelů.

Startovací bydlení bez rizika

A nabízí se ještě jedna možnost. Nechcete-li riskovat, že se při hledání pronájmu spálíte, zaměřte se na známé pražské ubytovací zařízení. Za zmínku stojí například ubytování Praha v Rezidenci Topolová, kde jsou dostupné garsoniéry a byty 1+1 za velmi výhodné ceny. Vyhnete se tak provizi a zaplatíte vratnou kauci ve výši maximálně jednoho nájmu. Jako „startovací“ bydlení ideální!

Spread the love

Related posts

Leave a Comment