Firemní konference nemusí být nuda

Konference, firemní akce, prezentace prodeje a další dostupné možnosti organizovaných akcí představují pro většinu lidí nudu, kterou překousnou pouze v případě, že jim nic jiného nezbývá. S takovým přístupem však posluchači nemají dostatečné soustředění, trpělivost a vlastně ani zájem, který si musíte udržet po celou dobu programu. Přitom však existují jednoduché postupy, jak firemní akci vylepšit, aby posluchače bavila a odnesli si z ní maximum informací, které se jim chystáte předat.

Je důležité umět se při práci i bavit

Většina účastníků už předem automaticky očekává několik nudně strávených hodin, na které si pro všechny případy přibalí do cestovní tašky přenosný přehrávač, mobil nebo oblíbenou knihu. Aby po ničem z toho nesáhli, je na vás, abyste jim dokázali nabídnout během pořádaní konference v Praze kromě nových informací také nějakou zábavu. Pro úspěšnou akci je důležité umět posluchače zaujmout a pojmout přednášku zábavnou formou (několik tipů najdete zde). Nebojte se využít všech dostupných prostředků, abyste zabránili propuknutí nudy. Mysl posluchačů neustále stimulujte.

 

Moderní prostředí s technickým vybavením

Místnosti, které jsou moderně vybavené, vzbuzují už na první pohled větší důvěru v profesionalitu pořadatele. Takové prostředí vám také může usnadnit práci se zaujetím nových klientů. Pokud hledáte vhodné konferenční prostory v Praze, nezapomeňte také na odpovídající technické vybavení, které by vám zde mělo být k dispozici. V základu by mělo jít o promítačky, popisovatelné tabule, internetové připojení, dostatečné osvětlení, ozvučení a prostor pro nepřetržité občerstvení. Hladoví a žízniví posluchači nejsou příliš soustředění.

Nezapomeňte na odměnu pro posluchače

Nic nedokáže namotivovat účastníky pořádané akce tak, jako nečekaná odměna na jejím konci. Můžete si být jistí, že pokud se vám podaří na první konferenci své posluchače zaujmout, napodruhé už to půjde samo. A lidé, kteří byli s vaší akcí spokojení, se ochotně vrátí i příště. Občerstvení je základem. Nejlepším řešením jsou cateringy, které jsou v mnoha hotelech po Praze už samozřejmostí. Oblíbené jsou také potravinové rauty s kávou a nealkoholickými nápoji nebo drobné dárečky na rozloučenou. Můžete účastníky konference naladit i na začátku akce, aby se cítili uvolněněji.

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment