Čím si zahřát hlavu? Jaké klobouky a čepice právě frčí?

V chladných měsících potřebujeme nejen módní, ale především praktické doplňky. V ideálním případě propojují doplňky estetiku s funkčností. Takové jsou kupříkladu dámské pokrývky hlavy. Právě nejnovější trendy mezi nimi si představíme.

Podzim a zima 2017 přejí nejrůznějším pokrývkám hlavy

Trendem konce letošního roku je pestrá nabídka dámských pokrývek hlavy. Módní návrháři byli v tomto směru velmi kreativní. V módě nejsou pouze různé klobouky a čepice, ale také barety, čelenky, šály, šátky a kapuce.

Klasické klobouky a retro styl

V módě jsou dámské klobouky z hustého vlněného materiálu či měkké plsti. Jedná se o klasické modely se širokým okrajem, které působí nadčasově a podtrhují ženskou krásu. Rovněž tzv. trilby patří k nadčasovým kouskům. Jedná se klobouk s úzkou oválnou krempou, která směřuje v přední části dolů a  v zadní části směřuje nahoru. Do mimořádně chladného počasí se hodí vyrazit s teplým kožešinovým kloboukem. Hitem podzimní a zimní sezóny jsou i klobouky v retro stylu z tvrdé plsti. Svým výrazným designem a neotřelým stylem působí trochu extravagantně a osloví zvláště mladé dámy.

Netradiční kapuce

Specifický trendy kousek představuje kapuce kombinovaná s kloboukem. Jedná se o pokrývku hlavy, která zpravidla zakrývá i krk. Vypadá vkusně a elegantně. Své nositelce poskytuje příjemný komfort.

Moderní čepice

Z čepic se nosí zvláště pletené modely z vlny či mohéru. Nosí se jak decentní nadčasové čepice, tak modely v neformálním sportovním stylu.

Romantické i smyslné barety

Zbožňujete francouzskou módu? Pak vás jistě osloví trend slušivých baretů. Některé vás osloví svou jemným romantickým stylem. Jiným zase nechybí dávka svůdnosti a smyslnosti.

Elegantní šály a šátky

Zvláště na podzim se místo klobouků a čepic hodí nosit i šály a šátky. Lze je nosit různým způsobem (např. uvázat pod krkem, zakrýt hlavu a přehodit přes ramena).

Stylové čelenky

Praktickým a módním doplňkem jsou také stylové čelenky. Neformální outfit lze doplnit např. čelenkou ve sportovním stylu. Existují však i vkusné modely vhodné jako doplněk třeba k elegantnímu kabátu.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment