Nechte si navrhnout zahradu od profesionála, ušetří vám čas i peníze

Pořídili jste si domek a nevíte, co si počít s přilehlou zahradou? Jestliže nepatříte ke zkušeným zahradníkům, raději se bez konzultace s odborníkem do zvelebování zahrady nepouštějte. Výsledek by vás mohl nemile překvapit. S vytvořením vysněného zahradního designu vám nejlépe pomůže zahradní architekt. Zhodnotí podmínky na vašem pozemku a sladí zahradu s domem.

Zahradní design je umění i věda

Každá zahrada je trochu jiná a hodí se pro odlišný styl zahradního designu. Vytvořit malebnou zahradu představuje kombinaci vědy a umění. Kromě estetického cítění je třeba disponovat povědomím o specifických podmínkách panujících na vašem pozemku. Jedině tak se vyhnete nereálným požadavkům na vzhled a využití zahrady.

Proč využít služeb zahradního architekta?

Chcete-li mít krásnou a prosperující zahradu, je třeba ji vhodně navrhnout. Většina z nás nemá dostatečné znalosti a zkušenosti, které by zajistily úspěšný výsledek. Snadno dojde k tomu, že neodhadnete kvalitu půdy, zvolíte nevhodnou skladbu rostlin či přeceníte své pěstitelské síly. Najednou je problém na světě. Zahrada neprospívá a vy jste zbytečně přišli o vynaložené peníze. Právě takovým neslavným koncům pomůže zamezit zahradní architekt.

Co od zahradního architekta očekávat?

Spolupráce s odborníkem na zahradní design se nemusíte nikterak obávat. Zahradní architekt pro vás vytvoří návrh zahrady přímo na míru. Jeho cílem je realizace designově zajímavé a funkčně řešené zahrady, která plně vyhovuje vašim potřebám a estetickému cítění. Zahradní architekt vám navrhne nejvhodnější využití zahradního prostoru a doporučí  vhodné rostliny. Při své práci zohlední nejen podmínky zahrady, ale i váš životní styl a pěstitelské zkušenosti. Jestliže nemáte mnoho času na péči o zahradu nebo vás zahradničení nebaví, doporučí vám méně náročné rostliny k výsadbě. Avšak na zahradního architekta se můžete obrátit i v případě, že právě neplánujete kompletně předělat celou zahradu. Pomůže vám například v situaci, kdy si nevíte rady s neprosperujícími záhony.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment