Kde obchodovat Bitcoin, u jakého brokera?

Digitální měny nemusíte jen těžit. Existuje i jiný způsob, jak na nich vydělat. V současnosti se stále větší oblibě těší investování do kryptoměn. Jde o moderní způsob zhodnocování peněz, který oproti obchodování na tradičním měnovém trhu přináší investorům řadu výhod. Kupříkladu kryptotrh umožňuje obchodovat z pohodlí domova 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Další přednost spočívá v decentralizaci kryptoměn. I když představují kryptoměny kolísavé aktivum, tak mají potenciál výrazného zhodnocení investic. Tím nápadně připomínají obchodování s akciemi. Jednou z nejvýznamnějších a nejznámějších kryptoměn je nesporně Bitcoin patřící k již zavedeným digitálním měnám. Obchodování s ním je proto bezpečnější než s nejmladšími a dosud neznámými kryptoměnami. Rozhodli jste se investovat do Bitcoinu, ale nevíte, kde s ním obchodovat? Tápete při výběru vhodného brokera? Připravili jsme pro vás několik užitečných tipů, které vám vstup na kryptotrh jistě usnadní.

Možnosti obchodování s Bitcoinem

Bitcoin i jiné kryptoměny vám umožňují obchodovat na kryptoměnové burze nebo přes brokera. V případě vstupu na burzu reálně nakupujete a prodáváte Bitcoin, jste vlastníkem zakoupené kryptoměny. Jde o způsob obchodování vhodný pro investory, kteří mají zájem o dlouhodobou investici. Avšak vzhledem k volatilitě kryptoměn se vystavujete vysokému riziku ztráty. Mnohem bezpečnější a výhodnější je obrátit se na brokera a obchodovat Bitcoin přes CFD. Jde o spekulativní obchod, kdy nejste reálným vlastníkem kryptoměny. Avšak obchodování CFD vám umožňuje rychle reagovat na volatilitu Bitcoinu. Přes brokera tedy vyděláváte jak na růstu, tak na poklesu ceny kryptoměny.

Který broker je ten pravý?

Základem úspěchu při obchodování CFD neboli contract for difference je výběr kvalitního brokera. Při výběru vezměte v potaz, že zdaleka ne všichni brokeři podporují obchod s kryptoměnami. Tato skutečnost vám volbu o něco zužuje. Vyplatí se porovnat obchodní podmínky jednotlivých brokerů. Upřednostněte toho, který se v oboru pohybuje delší dobu a nabízí nízký spread. Doporučit lze kupříkladu australský Pepperstone či kyperský Hotforex.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment