Knižní tipy měsíce března

Opět tu pro vás máme zajímavé tipy na knižní novinky, které by určitě neměly chybět ve sbírce žádného zapáleného čtenáře. Ať už jako maličkost pro vás nebo jako dárek pro někoho, koho máte rádi – dobrá kniha se totiž nikdy neztratí!

Čokoládový průšvih

Petra Hülsmannová

 

Jsou věci, bez kterých by se hlavní hrdinka knihy Isabelle nedokázala obejít: káva, práce v květinářství a nudlová polévka v restauraci. Miluje stereotyp a naprosto jí vyhovuje její pravidelně ubíhající život. Jednoho dne ale její oblíbená restaurace změní majitele, kterým se stane ambiciózní Jens. Ten nejenže změní její oblíbenou nudlovou polévku, ale navíc přinese do života hlavní hrdinky pořádný zmatek, který tolik nesnáší. Zatímco se Isabelle bude snažit vše vrátit do původních kolejí, začne jí docházet, že jsou to právě ona nečekaná překvapení, která dokážou život nejvíce obohatit.

Dopisy, které nikdo nečetl
Iona Greyová

 

Londýn ničí nálety a dva mladí lidé k sobě najdou cestu. Hlavní hrdinkou knihy je nešťastně vdaná Stella a hrdinou pilot amerického letectva Dan. Odehrává se rok 1943, během kterého je dvojice šťastná, jsou-li si bok po boku. Jenže pak musí Dan odejít, aby bojoval. Než odejde, slíbí Stelle, že se pro ni vrátí. Uběhne dlouhých 70 let, po kterých Dan vhazuje poslední dopis, který je jen jedním z mnoha, které Stelle za ta léta poslal. Ona mu však ani na jeden neodpověděla. Dopis ale otevírá mladá dívka jménem Jess, která v opuštěném domě hledá úkryt.

Lidé, kteří mě znali
Kim Hooper

 

Emily ke štěstí nic neschází. Má milujícího muže, spokojený život a zkrátka vše, co kdy chtěla mít. Jenže pak přijde zlom, Emily se zamiluje do jiného muže, udělá pár ukvapených rozhodnutí a otěhotní. Rázem je její život úplně jiný, nežli jaký býval. Emily vše řekne manželovi a odejde za otcem dítěte, které nosí pod srdcem. Všechno se zdá být zase v pořádku, jenže pak přijde další osudový den: 11. Září 2001. Tragédie, která otřásla světem, umožňuje Emily zmizet a začít úplně od začátku. Sice to není snadné, ale Emily, která se nechá přejmenovat na Connie Prynne, začne v Kalifornii budovat nový spokojený život. Když jí však lékaři oznámí diagnózu, kterou nechcete slyšet, je nucena najednou vše přehodnotit a pro dobro své třináctileté dcery jednat tak, jak by asi nikdy nejednala.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment