Nechte se okouzlit jarní Vídní! Jaké krásy skrývá?

Vídeň patří k jedinečným evropským městům, které rozhodně stojí za vidění. V každém ročním období vás uchvátí specifickým kouzlem a nejinak je tomu na jaře. Tradičními turistickými lákadly jsou kupříkladu zámky Schönbrunn a Belvedere, barokní parky a zahrady, Wiener Prater nebo unikátní cukrárny a kavárny. Procházku Vídní si můžete zpestřit účastí na některé z kulturních akcí jako je třeba pětitýdenní festival Wiener Festwochen, který začíná 12. května.

 

Poznat krásy jarní Vídně za jediný den nestihnete

Jestliže si chcete krásy jarní Vídně plně vychutnat, vypravte se tam alespoň na víkend. Pouhý jeden den vám totiž stačit nebude. Pokud nechcete proběhnout Vídní ve spěchu a vidět ji jen zběžně, vyberte si pouze pár míst, která si důkladněji prohlédnete.

Začněte Belvederem a Schönbrunnem

Prohlídku města můžete zahájit návštěvou barokního zámku Belvedere, který se skládá z dvou zámeckých budov (Unteres Belvedere a Oberes Belvedere) a terasovitých zahrad, které budovy propojují. V zahradách vás čeká příjemná procházka kolem nádherných jezírek, fontán, upravených květinových záhonů a barokních soch. Součástí komplexu Belvedere je také Oranžérie, v níž se nachází expozice středověkého umění. V minulosti byla využívána jako zimní zahrada, ve které se pěstovaly pomerančovníky.

Zapomenout nelze ani na návštěvu Schönbrunnu, který obývaly císařovna Marie Terezie i slavná Sisi. Kromě nádherných interiérů se tento zámek honosí také okouzlujícím exteriérem. Při procházce zámeckou zahradou se pokocháte nádhernou květenou, projdete labyrintem a můžete zavítat i do palmového skleníku.

Navštivte tradiční kavárnu s atmosférou starých časů

Výlet do Vídně si žádá návštěvu kavárny a ochutnání Sacher dortu či jiného tradičního dezertu. V tradičních kavárnách na vás dýchne kouzlo starých časů, navíc má každá svůj speciální moučník. Zvažujete-li kam zajít, máme pro vás pár tipů. Na vynikající jablečný štrůdl si zajděte do Café Korb. Buchtami s povidly je proslaveno Café Hawelka. A kam zajít na slavný Sacher dort? Kam jinam než do Cafe Sacher.

 

 

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment