Kde najdete ráj milovníků bílé stopy? Třeba v Norsku!

Pokud patříte k milovníkům bílé stopy, tak se určitě vypravte alespoň jednou do skutečného ráje běžkařů. Je jím Norsko. Nádherné zasněžené hory a panenská příroda vás přímo lákají ke svému objevování. A jak jinak se nejlépe seznámíte s okolní krajinou než na běžkách? Při běžkaření v oblasti na pomezí národních parků Hallingskarvet a Hardangervidda občas potkáte i polodivoké sobi.

Pro Nory je běžecké lyžování dokonce jak národním sportem, tak oblíbenou rodinnou kratochvílí. Od listopadu do dubna máte možnost poznat pravou norskou zimu a panují tu ideální podmínky k provozování zimních sportů. Oblíbenými lyžařskými areály jsou Geilo, Lillehammer a Hemsedal.

 

Čím vás nadchne Geilo a jeho okolí?

Geilo patří k největším skiareálům, který má co nabídnout všem nadšencům do zimních sportů. Na své si tedy samozřejmě přijdou i běžkaři. V okolí obce Geilo se můžete těšit na více než 550 km běžeckých tras. Čekají na vás skvěle udržované a pečlivě značené trasy různých obtížností od nejsnazších zelených, přes modré a červené až po nejnáročnější černé. Začínajícím a méně zkušeným běžkařům jsou určeny trasy v okolí jezera Ustedalsfjorden. Ti nejzkušenější se mohou pokusit o zdolání trasy Skarverennet. Nevýhodou může být menší počet občerstvovacích zařízení, než je obvyklý např. v Alpách.

Pravý ráj běžkařů? Rozhodně Lillehammer!

Lillehammer proslul roku 1994, kdy se tu konaly zimní olympijské hry. Oblast se pyšní největší sítí běžeckých tratí v Norsku. Čeká vás téměř 350 km tratí, takže se rozhodně nudit nebudete. Samozřejmostí je, že jsou trasy skvěle značeny a pravidelně upravovány. Za zmínku stojí např. proslulá trasa závodu Birkebeinerrennet z Reny do Lillehammeru, která měří 54 km.

Kam ještě na běžkách? Zkuste Hemsedal!

Významným lyžařským střediskem je rovněž Hemsedal, kterému je přezdíváno Skandinávské Alpy. Oblast je zvláště vhodná pro rodiče s dětmi a snowboardisty, protože zde najdete řadu snowparků. Unikátní je oblast zvláště tím, že si tu lyžařskou sezónu užijete od poloviny listopadu až do května. A jak je to zde s běžkařením? V okolí Hemsedalu si užijete 210 km udržovaných běžkařských stop. Velmi atraktivní je možnost každodenně běžkovat až do 23 hodin na osvětlených stezkách. Nadchne vás i místní romantická příroda. Hemsedal proto rozhodně stojí za návštěvu.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment