Mazlíček pro chlapa nemusí být jen pitbull

Rozhodl jste se poohlédnout po novém koníčku a chcete chovat nějaké zvíře? Nebo jste sám a hledáte domácího mazlíka, který vám bude dělat společnost? Ať vás k chovu domácích zvířat vede cokoliv, máme pro vás pár užitečných tipů a rad. Domácí zvíře pro chlapa nemusí být jen pes, a ještě k tomu pitbull. Existuje mnoho zvířat, které vás potěší a vy jejich chovem nebudete před kamarády a kolegy působit zženštile.

Had

Jsou krásní a budí respekt. Právě takoví jsou hadi. Všechny druhy však nepředstavují smrtelné nebezpečí. Pro začátečníky je nejvhodnější třeba nejedovatá užovka červená nebo korálovka. Případně se můžete pustit do chovu škrtičů jako je krajta královská či hroznýš královský.

Pavouci a další druhy hmyzu

Hledáte-li poměrně nenáročné domácí mazlíčky, zvolte některý druh hmyzu. Co lze chovat? Možností je celá řada. Populární jsou sklípkani a strašilky, méně častý je chov švábů, kudlanek, zlatohlávků či nosorožíků. Ale pozor! Tato oblast chovatelství se obvykle netěší oblibě u žen. Partnerka nemusí mít pro váš koníček pochopení.

Ještěrky a ještěři

Zajímavým koníčkem je i chovatelství různých ještěrů a ještěrek. Nenáročná bývá péče o gekončíky, agamy, chameleony a felzumy. Zkušenější chovatelé si mohou pořídit i varana.

Rybičky

Mnoho mužů se věnuje akvaristice. Začátečníkům doporučujeme chov neonek, teter, pavích oček a mečovek. Oblíbené jsou také bojovnice pestré, nelze však chovat dva samce v jednom akváriu. Jedná se o poměrně agresivní druh, kdy potyčky mezi samci často končí smrtí jednoho z nich.

Papoušek

Chcete-li komunikativního domácího mazlíčka, tak zvolte papouška. Skvělými společníky je např. ara, pyrura, aratinga, agapornis nebo papoušek senegalský. Odradit vás však může cena, která se pohybuje v řádu tisíců. Rovněž nároky na péči bývají poměrně vysoké. Levnější alternativu okřídleného mazlíčka představují andulky a korely.

Kočka

Toužíte po zvířeti, které má nezávislé myšlení a vlastní důstojnost? Pořiďte si kočku. Ideálním plemenem pro muže jsou např. temperamentní bengálská či habešská kočka. Z klidnějších plemen doporučujeme britskou krátkosrstou kočku.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment