Malá Británie na území Francie

Malá Británie na území Francie. Země zachmuřených mužů, tvrdých žen a neúprosného moře. Země, která vždy živořila, ale právě díky tomu si vybudovala jedinečnou kulturu a krajinu. Země ležící na kontinentu, věrná ostrovům. Bretaň, země mlh, bouří a velice podivných svatých. Co byste při návštěvě Bretaně rozhodně neměli minout?

Vannesmala-britanie-vannes

Krásný středověký přístav s hrázděnou architekturou, dochovanými hradbami a unikátními prádelními domy. Navštívit zde můžete také katedrálu ze 13. století. Neměli byste minout ani známý dům s plastikou dvou žen vyklánějících se z okna. Při návštěvě se nezapomeňte podívat ani prádelnu, vykonzolovanou na jakési „pavlači“ nad řekou. Pro romantiky bychom ještě měli dodat, že Vannes bylo podle Tří mušketýrů sídlo Aramise.

Carnac la Caneda

Legendární menhirové pole plné keltských dolmenů, tumulů a kromlechů. Vřes, vítr a mlha. Oblast se skládá z několika oddělených oblastí a navštívit tak můžete menhirové pole Aligmentes de Kerlescan, Cromlech de Kerlescan jemuž místní vtipálci přezdívají „paleolitické fotbalové hřiště“, Kercado s nejstarší pohřební komorou na světě nebo vesničku Ménec, kde si vesničané své domy postavili přímo uprostřed jednoho kamenného kruhu. Chcete–li zažít atmosféru tajemna dávných Keltů, je toto místo to pravé.

Pont Aven

Městečko, které proslavil Gaugin a jeho Žlutý Kristus. Navštívit můžete kapli Trémalo se sochou Žlutého Krista a nesmírně zajímavými dřevořezbami zelených mužů nebo se prostě jen tak projít romantickými uličkami města.

Pointe du Raz

Bretaňský konec světa a jedno z nejbouřlivějších mysů světa. Neprší tu přibližně deset dní v roce. Obdivovat můžete i sochu panny Marie, ochránkyně trosečníků. Pokud se Vám poštěstí přijít v jeden z těch slunečných dnů, uvidíte nádhernou scenérii moře a skal, která se Vám navždy vryje do paměti.

Při návštěvě Bretaně dále rozhodně nezapomeňte ochutnat tradiční bretaňské sušenky, palačinky a ústřice. Tato země, ač malá a nehostinná, má mnoho původní, nespoutané krásy a je ideálním výletním místem zejména pro ty, koho omrzelo ležení na pláži.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment