Levné cestovní pojištění pro klidnější cestování

Každý si zaslouží alespoň jednou za čas nějaký ten relax. Pokud se chystáte svoji letošní dovolenou strávit v zahraničí, nesmíte zapomenout na řadu opatření, která se týkají bezpečnosti. Základní povinností je sjednání cestovního pojištění. Můžete ho zřídit na klasicky na pobočce, v cestovní kanceláři anebo snadno a pohodlně přes internet. Na co musíte dát pozor?

Zdravotní kartička cestovní pojištění nenahradí

Pojištění na cesty neberte rozhodně na lehkou váhu. V případě zranění nebo onemocnění na dovolené se může zdravotnická péče vyšplhat s cenou až na několik tisíc nebo i milionů korun. Jak moc drahé to může být? Čtěte zde. Nespoléhejte ani na to, že odjíždíte do země, která je součástí Evropské unie. Zdravotní kartička slouží pouze jako garance nutného ošetření v případě ohrožení života. V žádném případě vám nevynahradí náklady s tím spojené. Pamatujte, že i levné cestovní pojištění většinu rizik eliminuje.

Nezapomeňte na výhodné připojištění

Cestovní pojištění má několik podob. Existuje základní pojištění, které obsahuje běžné úrazy nebo obvyklá onemocnění spojená s rychlým ošetřením a převozem zpět do České republiky. Nezahrnuje však úrazy spojené s extrémními či adrenalinovými sporty a dalšími událostmi, které nespadají do běžných. Pro sporty je většinou nutné se připojistit, čtěte vždy seznam rizikových aktivit. Z dalších se vyplatí připojištění zavazadel a odpovědnosti. A cena? V určení nejlépe pomůže online kalkulačka pro cestovní pojištění.

Při online sjednání ušetříte

V případě, že se rozhodnete sjednat cestovní pojištění online, můžete na tom výrazně ušetřit a výhodou je také možnost sjednání cestovního pojištění v den odjezdu. Nevystavujete se pak riziku, že při nečekaném odjezdu nebudete chráněni cestovním pojištěním. Než smlouvu uzavřete, přečtěte si VPP pro pojištění do zahraničí. Najdete v nich nejen podmínky pojistky. Opište si číslo na asistenční službu a noste ho u sebe.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment