Krásné české Vánoce – udělejte si výlet

Advent je již v plném proudu a kromě předvánočního spěchu bychom si měli dovolit i trochu té pohody. Zkuste se některý den či celý víkend utrhnout od pečení cukroví, shánění dárků a vánoční úklid o pár dní také odložte, abyste mohli vyrazit za krásným vánočním putováním po naší kouzelné zemi. Nechte stranou zahraniční velkoměsta a zkuste objevit menší města vaší domoviny.

Praha je krásná, ale rozhodně ne jediná

Hlavní město je svou výzdobou a pravou vánoční atmosférou sice vyhlášená, ale i menší města mají rozhodně co nabídnout a možná budou i příjemnější pro ty, kteří se neradi mačkají v davech turistů, dejte šanci i menším městům, o nichž jste třeba v čase vánočním nikdy neuvažovali…

Krása Českého Krumlova vynikne ještě více v čase adventním

Zkuste toto kouzelné město s velkým množstvím památek na relativně malém území. I zde mají nádherné vánoční trhy a mnoho dalších vánočních akcí. Dovolte si ten luxus a objednejte si nocleh, abyste nemuseli tolik spěchat.

Co takhle Kutná Hora?

I tohle město má mnoho co nabídnout a spolehlivě vás vytrhne z předvánočního shonu. Prozkoumejte tajemná zákoutí těch nejužších uliček, kupte si trdelník a zahřejte se dobrým svařeným vínem či horkým punčem. Naslouchejte tomuto krásnému městu  a ono vás v mnohém překvapí.

Telč či Plzeň také nezklamou

Nevíte, kterým směrem se za vánočním dobrodružstvím vydat? Hoďte si korunou. Plzeň svou výzdobou nezaostává za jinými krásnými městy a Telč vám vyrazí dech v jakémkoliv ročním období.

Ať už pocukrovaná sněhovou pokrývkou nebo holá, všechna menší česká města vám pomohou cítit se ještě více svátečně a snad vás i donutí myslet chvíli na důležitější věci než jsou dárky či pečlivě vydrhnutá okna. Buďte spolu s vašimi nejbližšími, vždyť právě o tom přece Vánoce jsou 🙂

Spread the love

Related posts

Leave a Comment