Když se odhodlané děti rozhodnou dobýt svět…

Také máte pocit, že je dnešní svět přesycen novými tvářemi, které se snaží za každou cenu utrhnout kousek slávy a to bez ohledu na to, zda něco skutečně umí? Možná se díky tomu málokdo zamýšlí nad tím, že je naopak mnoho těch, kteří svou šanci nikdy nedostanou, byť by si ji velmi zasloužili. Dnešní článek proto přináší rozhovor s Lukášem a Adélou, kteří natočili svůj vlastní klip a dělají vše pro to, aby se o nich dozvěděl celý svět. Nemalé ambice, říkáte si? Snad, ale není lepší mít takový sen a dělat vše pro jeho splnění, než sedět doma za počítačem a žít ve virtuálním světě virtuální život, který by jim ostatní záviděli?

Jak děti vůbec napadlo natočit vlastní klip?

Lukáš i Adélka spolu hráli v dětském muzikále a také spolu několikrát vystupovali se společnou písní, která se vždy velmi líbila, a tak vlastně postupně vznikl nápad na natočení vlastního videoklipu.

Jak dlouhé celé natáčení, včetně příprav, trvalo?

Natáčení klipu Díky letu motýlů trvalo dva dny a to vše pod vedením Romana Rossiho z agentury Nemoros, který měl s dětmi úžasnou trpělivost. 

Co na něm bylo nejtěžší a co nezábavnější?

Nejtěžší bylo asi čekání na letadlo na začátku klipu, kdy jsme kvůli správnému záběru přejížděli celkem na čtyři místa, protože v den natáčení změnilo letiště přistávací runway. Vše bylo najednou úplně jinak a letadla si lítala úplně mimo záběr. Nejzábavnější bylo určitě pro Adélku natáčení v Motýlím domě v Karlových Varech. Splnil se jí totiž zároveň její sen, kdy byla obklopená nádhernými motýly a měla je jen sama pro sebe. Lukáš si nejvíce užil roli v pozici pilného studenta, to se hodně smál, když byl obklopen knihami a „studoval „.

Od kolika let se děti věnují zpěvu a jaké mají další plány?

Adélce je deset let, zpěvu se věnuje 4. rokem, Lukášovi je 15 a zpěvu se věnuje 5 let. Adélka pokračuje ve studiu zpěvu, ráda by si zkusila nějakou dětskou roli v muzikálu. Lukáš se hlásí ke studiu konzervatoře. Společně plánují natáčení dalšího videoklipu. 

Uvažovaly někdy o účasti na některé z pěveckých soutěží?

Adélka se již několika soutěží zúčastnila a několikrát se probojovala do republikového kola, Mezi největší úspěchy mohu zařadit u Adélky 2. místo v soutěži Brdský kos 2015, 3. místo v soutěži Zpěváci ve školní lavici 2015 a  1. místo v mezinárodní soutěži Top Talent 2017. Naposledy v měsíci listopadu tohoto roku, kdy vyhrála soutěži Dětský slavík hlavní cenu v kategorii do 13 let.

Lukáš se pěveckých soutěží zatím moc neúčastnil, ale i tak získal několik ocenění – 2. místo v  mezinárodní soutěži Top Talent 2015 a v listopadu v soutěži Dětský slavík získal hlavní cenu v kategorii do 16 let. V současné době ho můžete také vidět v muzikále Čas Růží v roli Zrzka v divadle Karlín. Nyní se připravuje na soutěž Superstar.

Jak se k jejich zálibě staví rodiče, podporují je?

Bez podpory rodičů by to určitě  nešlo, neboť to samozřejmě není jen o talentu a jejich píli, ale také o nápomoci rodičů jejich talent posilovat a rozvíjet. Rovněž je to otázka finanční, bez které by se děti neobešly. Rodiče se snaží podpořit i tím, že jim vytváří zázemí, ve kterém mohou svůj talent rozvíjet a pracovat na něm.  Zda se v budoucnu rozhodnout zpěvu věnovat na profesionální úrovni, o tom si musí již rozhodnout samy. 

Jak moc je tedy jejich cesta k vysněné slávě finančně náročná?

Určitě ne více než každý jiný vrcholový sport nebo umělecké odvětví. Pokud sport či umělecký obor vede postupně v rámci běžného vývoje k profesionalitě, je nutné některé projekty finančně podpořit, případně zajistit producenta nebo PR. V dnešním světě to tak funguje ve všech oborech a zvláště u dětí to většinou musí zastat rodiče, sponzoři jako takoví přicházejí až ruku v ruce s úspěchem, většinou ne dříve. 

Získaly díky klipu děti nějaké zajímavé nabídky či nové kontakty?

Určitě o sobě daly vědět spektru svých vrstevníků, kdy v rámci využití sociálních sítí mají možnost o sobě dát vědět. Jinak to nemají začínající zpěváci – děti zrovna jednoduché, byť mohou být výborní zpěváci, ale nikdo se o nich nemusí dozvědět. Samozřejmě je jejich cílem dostat se do vysílání některého hudebního pořadu, tak snad se jim i toto splní.

Jak vnímají pomoc agentury, je důležitá, jakou nejcennější radu od ní dostaly?

Co se týká agentury Nemoros, spolupráce funguje velmi dobře a Adélka i Lukáš jsou nadšeni. Určitě jsou schopni přijímat rady, kterých se jim při nahrávání a natáčení dostává, jsou to pro ně vynikající zkušenosti. Mohou jen pozitivně vyzdvihnout pedagogický přístup ředitele agentury pana Romana Rossi, který se jim vždy maximálně věnuje a jeho přístup je na vynikající úrovni. 

Proč jste se rozhodli podporovat úplně neznáme zpěváky, kteří jsou zatím zcela nedotčeni světem slavných?

Nejspíše právě proto. Sám jsem se v mládí intenzivně věnoval hudbě, a protože jsem nikdy nepotkal někoho, jako je naše agentura, upadlo to vše v zapomnění. Pro mě už je pozdě, ale pro tyhle děti vše teprve začíná.

Dle čeho si vybíráte své klienty? Jen na základě talentu nebo jste ovlivněni i jejich osobním příběhem a přístupem?

Talent je nezbytný a pozitivní přístup je také nutností. Až moc často se setkáváme s mladými lidmi, kteří chtějí být slavní zpěváci jen proto, že si myslí, jak lehká a výdělečná práce to je.

Co je na vaší práci to nejtěžší?

Práce s mladými lidmi je skvělá a inspirativní. Nejtěžší je asi ten boj s větrnými mlýny. Prosadit tyto talenty na scénu, která o ně nestojí, je velmi nelehký úkol.
Spread the love

Related posts

Leave a Comment