Kam za zimními sporty? Třeba na Slovensko!

Plánujete zimní dovolenou či si jen chcete užít víkend plný zimních radovánek? Vypravte se třeba na Slovensko. Kam se vydat? Možností je celá řada! Můžete se vypravit třeba do Tater. Slovenské hory však nepředstavují pouze Tatry, ale nachází se tu i Malá Fatra, Velká Fatra nebo Spiš a Slovenský ráj.

Kam za zimními sporty v Tatrách?

Tatry jsou krásné pohoří nacházející se na severu Slovenska a jihu Polska. Vysoké Tatry poskytují skvělé podmínky zvláště pro sjezdové lyžování. Mezi významná lyžařská střediska patří např. Starý Smokovec, Štrbské Pleso či Tatranská Lomnica. Pro milovníky freeride snowboardingu a freeskiingu je ideální vyrazit do střediska Jasná v Nízkých Tatrách. Snowboardisté se mohou vydat také do nízko tatranského Snowparku Donovaly.  Chcete-li si v zimě zaplavat, doporučujeme navštívit např. celoročně otevřený Aquapark Gothal v Liptovské Osadě. Běžkaři si přijdou na své třeba ve Ski Podbanské, které se nachází v Západních Tatrách.

Co nabízí Malá a Velká Fatra?

Atraktivní lyžařská střediska najdete i v Malé Fatře, jsou to např. Ski areál Vrátna dolina či Snowland ve Valčianské dolině. Za zmínku stojí rovněž Ski areál Ružomberok – Malinô Brdo, který leží na úbočí Velké Fatry. Jedná se o středisko s pestrou nabídkou zimních radovánek. Kromě běžných aktivit (lyžování, snowboarding) si můžete vyzkoušet i nevšední aktivity jakými jsou jízda na fat biku či snowtubing.

Kde si zasportujete ve Spiši a Slovenském ráji?

Zimním sportům se můžete rovněž věnovat v oblasti Slovenského ráje a Spíše. Ideální podmínky k lyžování až do začátku jara obvykle nabízí Relax Center Plejsy. Středně pokročilí lyžaři ocení např. sjezdovky v oblasti Spišská Nová Ves – Rittenberg. Sjezdovky pro začátečníky i zkušené lyžaře vám nabízí Ski areál Poráč – Brodok.

Pro rodiny s dětmi je vhodné zvláště Ski Centrum Mraznica – Hnilčík. Najdete zde vhodné podmínky jak pro sjezdové i běžecké lyžování a snowboarding, tak pro bruslení a sáňkování. Těšit se můžete na modré a červené sjezdovky a přírodní kluziště s osvětlením.

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment