Jaké věci nám mohou zkomplikovat hubnutí?

Nepodařily se vám do léta zhubnout přebytečné kilogramy? Nevadí! Nepřestávejte s hubnutím, má to opravdu smysl a výsledky se mohou dostavit hned po létě. Během hubnutí jste se určitě zaměřili na více sportu a na dodržování pitného režimu. Kromě toho jste změnili svůj jídelníček doslova k nepoznání. To je ostatně dobře, právě správný, zdravý a také vyvážený jídelníček je základem úspěchu. I když však budete dodržovat tři zásady, a sice budete se dostatečně hýbat, budete hodně pít a budete jíst tak, jak by se správně mělo, stejně vám mohou hubnutí zkomplikovat jisté věci. Jaké?

Pokud se pokoušíte dlouhodobě zhubnout, ale zrovna vám to moc nejde, možná děláte některou z níže uvedených věcí, která vám v hubnutí překáží, která vám zhubnout znemožňuje. Najdete se v některé z nich?

Alkohol

Nejvíce nám může zkomplikovat hubnutí právě alkohol, který bohužel dehydratuje lidské tělo, které tak nemá možnost vyplavit z těla všechny škodlivé látky. Alkohol je také nebezpečný nejen z pohledu odborníka na hubnutí, ale také z té strany, že si na něm dokáže leckdo vypěstovat závislost. A se závislostí na alkoholu se posléze bojuje velmi špatně. 

Sladkosti

Hubnutí nám můžou zkomplikovat i sladkosti. Samozřejmě si občas nějaké lízátko nebo oplatek dopřejte, člověk by si nic neměl plně odpírat, jinak na to bude mít trojnásobnou chuť, ale pravdou je, že by to se sladkostmi neměl ani přehánět, jinak kila dolů opravdu nepůjdou. U sladkostí tedy platí – všeho s mírou. Pokud je však můžete plně vyhodit z jídelníčku, udělejte to. 

Pečivo

Ani pečivo není zrovna nic dobrého pro naše tělo. Pečivo, zejména tedy to bílé pečivo, je synonymem prázdných kalorií. V současné době lidé konzumují hlavně celozrnné pečivo v domnění, že tělu prospívá, ovšem žádné pečivo není zrovna tělu prospěšné.

Stres

Zde se nejedná o jídlo ani pití, ale pokud máme mluvit o tom, co může komplikovat hubnutí, tak stres by měl na tento seznam patřit. Může to být stres v rodině nebo často i v práci. Syndrom vyhoření a workoholismus se často podceňuje.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment