Jak na velké a zkušené kapry

Chytit dnes velkého kapra, to není nic snadného. Velcí kapři jsou většinou i zkušení kapři a jen tak rybáři nenaletí na nástrahu. Rybáři se přesto snaží je ulovit, aby tak trumfnuli svůj dosavadní rekord. V případě, že patříte k vášnivým rybářům, pak pravděpodobně víte, jak na takové zkušené a velké kapry. Pokud však s rybařením či rybolovem začínáte, možná potřebujete poradit. A my vám několik rad a tipů přinášíme. 

Rybaření či rybolov – to je dnes velice oblíbená aktivita hlavně mužů. V současné době pánové utíkají od svých drahých poloviček právě k rybníku, kde jsou jenom oni, kapři a klid. Snaží se ulovit co největšího kapra, jenže to někdy není tak snadné. Jak již bylo zmíněno, velcí kapři jsou zároveň zkušení kapři, kteří už znají nejeden fígl rybářů. Jak tedy na ně?

Odborníci radí

Zeptali jsme se proto odborníků, kteří zmínili přirozenost nástrahy. Pokud se rybářům podaří vytvořit nástrahu, která bude vypadat přirozeně, kapr se na ni snadněji chytí, jelikož nebude mít žádné podezření, nebude tušit, že se jedná o rybářovu nástrahu a ne o potravu, kterou běžně konzumuje a pro kterou si každý den plave. 

Dnes existuje mnoho výrobků, které pomohou k vytvoření přirozené nástrahy. 

Nebojte se experimentovat

Odborníci i profesionální rybáři se ve svých názorech trochu rozchází. Zatímco někteří tvrdí, že nejlepší je přirozeně vypadající nástraha, jiní jsou toho názoru, že nejlepší je nástraha taková, která je jiná, jedinečná, která je zajímavá a kterou kapři zatím neznají. Nebojte se proto experimentovat s barvami a chutěmi krmných boilies, jež jsou tou nejlepší nástrahou na kapry. 

Doporučujeme zejména zajímavé, hodně kořeněné chutě boilies, jež jsou pro kapry nové. Nebojte se přidat třeba trochu chilli či zkuste boilies v dipu nebo tygří ořech. Co se týče barev, kapr si musí nástrahy všimnout, nesmí ji přehlédnout. Investujte proto do červených, oranžových nebo i žlutých nástrah, které jsou pod vodní hladinou dobře vidět a které jsou pod hladinou rybníka nepřehlédnutelné. 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment