Co navštívit při návštěvě Londýna?

Každý člověk má svůj WISH LIST, na kterém má napsáno, jaká místa by chtěl za svůj život vidět. Na tomto listu se v drtivé většině nachází město Londýn. Nemůžeme se tomu divit, vždyť je to nádherné město, které má co nabídnout. Navíc cesta sem není nejdražší, bohužel o ubytování a o dopravě se to říct nedá. Pokud se zde budete nacházet, možná oceníte vědět, co zde navštívit. A s tím vám poradíme. 

Jděte po památkách

Londýn je bohatý na památky. Každý turista by se měl vyfotit u těch nejznámějších památek, o nichž se všude píše a o nichž kdekdo mluví. Bohužel v současné době se v Londýně kdeco opravuje. Mezi opravovanými památkami najdeme i Big Ben, což je velká škoda, protože se jedná o dominantu Londýna. O další dominanty však nepřijdete. 

Tower Bridge stále stojí na svém místě a čeká, až se u něj turisté vyfotí. Londýnské oko jde vidět na míle daleko a stále vyzývá k nastoupení si. Zmínit je třeba i Buckinghamský palác, který je snad krásnější než kdy jindy. 

Kromě zmíněných památek se vyplatí projít se Hyde Parkem či po Trafalgarském náměstí. I Westminsterský palác stojí za navštívení

Milovníci Harryho Pottera pozor

Kromě nejznámějších památek je toho k vidění mnohem víc. Londýn je jedním z míst, kde můžete nahlédnout do světa Harryho Pottera. Právě kousek za Londýnem se nachází Warner Bross studia, tedy studia Harryho Pottera. Při návštěvě Londýna si proto nezapomeňte na tři hodiny odskočit na proslulý máslový ležák, z něhož se vám zatočí hlava. Hlava se však bude točit i štěstím! Tím si můžete být jisti. 

Milovníci ságy o kouzelníkovi, jenž přežil, si nezapomenou koupit nějaký suvenýr, a to buď v podobě Bertíkových lentilek tisíckrát jinak, nebo v podobě klobouku či pravé, čarodějnické hůlky. 

Je třeba zmínit, že ve studiích se smí fotit, ale vstupné se neřadí mezi nejlevnější. 

Spread the love

Related posts

Leave a Comment