Jachting v Itálii

Jachting v Itálii je nádhernou zkušeností pro nováčky i zkušené. Máte hned několik možností, z kterých vod vyplujete. Na vaší dobrodružné cestě vás čekají historická městečka a kouzelné pláže i zálivy. Dobré je také připomenout, že na Apeninském poloostrově se nachází největší počet objektů zařazených na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Jaderské moře

V Jaderském moři se nachází historické Benátky, jež jsou i jedním ze symbolů Itálie. Najdete zde nádherné architektonické památky. Odsud můžete vyplout do dalších jachtařských cílů Murano a Chioggia.

Tyrhénské moře

Na plachtění jsou přímo ideální vody Neapolského zálivu, Pontinské ostrovy a Capri. Město Neapol je nádherné historické i kulturní centrum. Díky tomu je také od roku 1995 kulturním dědictvím UNESCO. Odsud se můžete jednoduše dostat na vulkanické Pontinské ostrovy. Tam naleznete odlehlé pláže, jeskyně nebo divokou flóru.

Dalším městem v Tyrhénském moři je Salerno. Město s bohatou historií i průmyslem. V místní marině Porto Masuccio Salernitano jsou dostupná nákupní střediska, rybí tržnice, restaurace i bary.

Kalábrie

Hlavním správním střediskem Kalábrie je Vibo Valentia. Původní starobylé řecké město ze 7. Stol. př. n. l. Najdete zde dvě mariny – Stella del Sud a Carmelo. Západní Kalábrie nabízí také nádherné pláže a zálivy.

Sicílie

Sicílie přímo vybízí k nádhernému jachtingu. Najdete zde proslulá města Palermo a Massimu, jež jsou oblíbenými startovními body pro další plutí. Právě odsud se lze dostat k Liparským ostrovům, jež jsou vulkanického původu. Na největším ostrovu Lipari najdete marinu Corta a přístav Sottomonastero, jež disponují základními službami. Velmi unikátní jsou ostrovy Stromboli a Volcano. Pokud budete plout kolem nich, čeká vás nádherné noční představení. Jsou totiž stále vulkanicky aktivní.

Pozor si dejte v létě. Ve velkých vedrech může být v místních marinách problém s pitnou vodou! Také nezapomeňte na výhodné pojištění.

Pro více informací o cestovním pojištění přejděte na https://ergo.cz.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment