Jaké autodoplňky ochrání náš vůz před oděrky?

Když si pořídíme nový automobil, většinou se snažíme o to, aby v novém stavu zůstal co nejdéle. Snažíme se ho denně kontrolovat a případně umývat jakékoli nečistoty, které se během dne na vozu ukážou. Jenže každý majitel automobilu si musí uvědomit, že v jistých situacích auto ochránit nelze. Je to například ve chvílích, kdy nakupujeme, a naše auto stojí na parkovišti, kde je na pospas jiným vozům, jež ho mohou odřít. Pokud však zavčasu budeme investovat do autodoplňků, ochráníme vůz před oděrky.

Je to tak, autodoplňky skutečně nejsou jenom na okrasu, ale mají také ochrannou funkci. V poslední době si lidé kupují autodoplňky jenom proto, aby jejich vůz vypadal nověji, komfortněji a jinak než jiná vozidla projíždějící denně na silničních komunikacích. Skutečně jen málokdo si uvědomuje, že autodoplňky mají především ochrannou funkci a chrání vůz nejen před zmiňovanými oděrky, sypaným materiálem, tekutinami a škrábanci.

Zaměřme se ale nyní na autodoplňky, které chrání automobil před oděrky. Jaké to jsou?

Lišty na nárazník

Zejména na parkovištích se dnes a denně stává, že jeden řidič drcne do jiného řidiče. A co takové drcnutí způsobí? Jenom oděrky, které je mnohdy těžké zamaskovat. Nejčastěji to schytá nárazník, který někdy může vyčnívat z parkoviště. Ochraňte ho tedy tak, že ho vybavíte lištami na nárazník, jež snadno namontujete i sami doma bez pomoci odborného technika.

Prahové lišty

Kromě lišt na nárazník je nutné nainstalovat na dveře takzvané prahové lišty. Jedná se o lišty, které chrání vůz před námi samotnými. Nejednou se stalo, že jsme podpatkem při nástupu nebo výstupu z auta škrábli automobil. Prahové lišty takovým nepříjemnostem mohou zabránit. Opět platí, že jejich montáž je naprosto jednoduchá a snadná, zvládne to každý majitel vozu bez pomoci odborného technika.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment