Inspirace na prosincové čtení

I v prosinci pro vás máme pár tipů na knihy, které stojí za to si přečíst. S blížícími se Vánoci se jimi můžete inspirovat na dárky pro vaše blízké a udělat jim pod stromečkem radost kvalitním čtením. A co jsme si pro vás tento týden připravili?

Šílené výčitky

Liane Moriarty

Hlavními postavami jsou účetní Erika s pedantskými sklony a violoncellistka Clementine, která žije bohémským životem. Tyhle dvě ženy, které jsou jako nebe a dudy, jsou odjakživa nejlepšími kamarádkami, i když nemají prakticky vůbec nic společného. Zatímco Erika by byla ochotna strčit za svou kamarádku ruku do ohně a každé její slovo je pro ni svaté, Clementine už začíná její otravná kamarádka pořádně lézt na nervy. Jednoho dne se sejdou společně s jejich manžely, Samem a Oliverem u Eriky doma na přátelské grilování. Jenže pak se téhle párty něco stane a všichni začnou mít šílené výčitky, že tohle setkání vůbec uspořádali. Ale proč?!

 

Všechno, co máme

Kerry Lonsdaleová

Původně to měla být svatba a místo toho je to pohřeb. Pro Aimee James představoval doslova vše, byl pro ni životní láskou, jistotou, oporou. Teď zemřel a jeho smrt jí přijde naprosto zbytečná a nepochopitelná. Aimee se zhroutil celý svět. Postupně se s pomocí přátel a sympatického malíře, který se do města čerstvě přistěhoval, konečně začíná nacházet sílu znovu žít. Chce si otevřít vlastní kavárnu, naváže nový vztah, který ale naruší zvěsti, že James stále žije. Aimee se vydává do Mexika, kde James údajně zemřela je odhodlaná zjistit pravdu, i když se bude muset postavit Jamesově rodině, která skrývá mnohá tajemství.

 

Jak najít nebe

Theresa Cheungová

Myslíte, že nebe existuje? Že je možné setkat se s lidmi, kteří nás opustili, v posmrtném životě? Výzkumy jasně ukazují, že v příslib posmrtného života věří většina lidí. Máme ale nějaký důkaz, že ono nebe skutečně existuje? Máme nějakou možnost spojit se s lidmi, kteří z našeho světa odešli? Můžeme s nimi komunikovat? Na všechny tyhle otázky vám nabídne odpověď uznávaná odbornice a autorka úspěšných bestsellerů Theresa Cheungová.

 

Spread the love

Related posts

Leave a Comment