Hotel pro rodiny s dětmi – dovolená v Krkonoších

Přijeďte si užít svou rodinnou dovolenou do našich nejvyšších hor – do Krkonoš. V obci Benecko, která leží 1000 m n. m. a rozkládá se na jižním svahu hory Žalý najdete hotel pro rodiny s dětmi, který má pro vás všechno, a ještě něco navíc. Přijeďte se přesvědčit sami.

Ať je zima nebo léto

V zimě nabízí Benecko lyžování v moderním skiareálu, který je vhodný pro nejmenší děti, začátečníky i ostřílené lyžaře. Najdete zde prosluněné svahy, na kterých se vaše děti naučí lyžovat nebo mohou jen sáňkovat či bobovat. Pro zdatné lyžaře je zde slalomový svah, lyžařský zážitek zde čeká na začátečníky i pokročilé. 

Pokud dáváte přednost raději běžkám, potěší vás perfektní upravené a velké množství tras s nádherným výhledem do kraje. V létě se můžete těšit na krásné okolí Krkonošského národního parku, turistické stezky jak pro pěší, tak cyklisty. 

Benecko zblízka

Benecko je krkonošská obec, která se nachází na Jilemnicku. Je tvořena osmi částmi:

 • Benecko,
 • Dolní Štěpanice
 • Horní Štěpanice
 • Mrklov
 • Rychlov
 • Štěpanická Lhota
 • Zákoutí 
 • Žalý

Žije zde zhruba 1100 obyvatel. Benecko je rájem pro turisty, a hlavně pro rodiny s dětmi každého věku. Ubytovat se můžete v příjemném prostředí hotelu pro rodiny s dětmi. Kdykoliv se sem vydáte – budete mít co dělat. Nejvýznamnější a nejstarší historickou památkou je zřícenina hradu Štěpanice u Horních Štěpanic. 

Vynechat nemůžete ani rozhlednu Žalý, na kterou se můžete nechat vyvézt lanovkou, rozhlednu Žalý nechal postavit hrabě Harrach v roce 1892. Z kamenné rozhledny se vám naskytne pohádkový pohled do kraje – za dobré viditelnosti je vidět i Praha, tak i na největší pohoří Krkonoš. Vrcholek Předního Žalý je už odedávna poutním místem.

Každý si najde to své

Hotel pro rodiny s dětmi nabízí ubytování v čistém přírodním prostředí, kde se najde dost pro každého. Až se vrátíte z výletu, můžete si odpočinout a v létě se zchladit na místním koupališti, které je vzdáleno od hotelu jen 100 metrů. V areálu hotelu na vás bude čekat příjemné posezení u grilu a ochutnat můžete i pivo z místního pivovaru. Děti se vyřádí na trampolíně, houpačkách ne dětském hřišti nebo si postaví hrad z písku na pískovišti. Určitě ocení i návštěvu místního dětského ZOO hřiště, kde se mohou setkat s menšími domácími zvířátky – jako je kur domácí, zakrslí králíčci, holandské zakrslé kozičky, Gottingenská zakrslá prasátka nebo bordeauská doga. Zvířátka si můžete pohladit i je nakrmit. 

Vydejte se v kterékoliv roční období objevit krásy Krkonoš. 

Spread the love
 • 620
  Shares

Related posts

Leave a Comment