Hladká a čistá pleť bez akné může být realitou. Jak na to?

Mít čistou a hladkou pleť není vždy snadné. Platí to zvláště v případě, že je vaše pleť problematická a často se potýkáte s akné. Zvýšená péče je za těchto okolností nezbytná. Co dělat a čemu se naopak vyhnout? Máme pro vás několik rad, jak o pleť správně pečovat.

Vybírejte šetrné přípravky pro vaši pleť

Nejprve si vyberte správné přípravky podle typu pleti. Obecně platí, že parfémovaná kosmetika a odličovače s obsahem alkoholu mohou pokožku podráždit. Raději se jí vyhněte. Pro mastnou pleť je vhodný zvláčňující čisticí přípravek, který pokožku zároveň hydratuje a desinfikuje. Na pupínky používejte antibakteriální přípravek s vysušujícím účinkem. Vyhněte se těžkým krémům a místo nich upřednostňujte lehké emulze a hydratační krémy. Rovněž dekorační kosmetiku pečlivě vybírejte. Mastná pleť ocení zvláště zmatňující nemastný make-up s antibakteriálními přísadami. Suchá pleť zase vyžaduje hydratační a vyživující přípravky.

Hlavní je pravidelná péče

Váš obličej vyžaduje každodenní péči. Čištění pleti provádějte ráno a večer. Pokud se potýkáte s akné, doporučuje se čistit pleť i po sportu. Ráno postačí opláchnout obličej teplou vodou, přetřít pleťovým tonikem a nanést denní krém. Večerní péče je náročnější. Pleť nejprve odličte šetrným přípravkem (např. odličovacím mlékem nebo balzámem na olejové bázi). Začněte odlíčením očí, pak následuje odlíčení čela, oblasti nosu a tváří, rtů brady a krku. Po odlíčení použijte pleťovou vodu. Nakonec naneste noční krém. Po sportu je vhodné použít pleťové tonikum. Peeling nepoužívejte častěji než 3x týdně, jinak si můžete pleť poškodit (dojde např. ke zhoršení akné, dehydrataci pleti).

Zapomeňte na stres a přestaňte kouřit

Na stav pleti má vliv řada faktorů (např. genetické dispozice, těhotenství). Některým vlivům těžko zamezíme, jiné můžeme ovlivnit. Platí to zvláště o stresu a kouření, které se velmi negativně podepisují na pokožce. Skoncujte proto se stresováním a vyhoďte cigarety, vašemu zdraví i pleti to jen prospěje.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment