Letní detoxikace organismu

Že jste své tělo letos ještě nepodrobili detoxikaci? Nevadí! Léto se sice už ujalo svého kralujícího žezla, ale vy to i tak určitě ještě stihnete. Jarní období je sice pro očistu těla nejvhodnější, zvláště pak po tak dlouhé zimě, kterou jsme zažili letos. Studené zimní měsíce plné plískanic a špatného počasí naše tělo zaneslo škodlivými látkami a to teď nemůže fungovat správně. Ale ani teď není pozdě, a proto vám dnešním článku poradíme, jak k takové detoxikaci přistupovat správně.

Detoxikace? Co to je?

Spousta lidí si slovíčko detoxikace mylně plete s hladověním nebo s držením nějaké bláznivé diety. Přitom o tomhle detoxikace vůbec není. Řeč je o postupném a ohleduplném procesu, během kterého se organismus vyčistí od škodlivých látek.

Jak poznat, že je tělo zanesené škodlivinami?

Možná jste přesvědčení o tom, že vašemu tělu nic nechybí.  Hodně lidí si zanesení organismu škodlivými látkami dlouhou dobu nevšimne, přitom varovných signálů, kterými se vás vaše tělo snaží upozornit, že něco není tak úplně v pořádku, je hned několik. Zanesení organismu se může projevit nadměrnou únavou, nezdravě a zašedle působící pletí nebo špatným trávením.

Jak na jarní detoxikaci

Teď už si pojďme ve stručnosti prozradit správný postup pro očistu těla, s naším návodem to zvládnete hravě.

Hodně pijte

Nejdůležitější zásadou při jarní detoxikaci těla je dodržování pitného režimu. Nežádoucího odpadu usazeného v játrech, ledvinách o krvi se jednoduše zbavíte právě tím, že budete hodně pít. Při detoxikaci byste měli vypít alespoň 2,5 l čisté vody.

Sázka na citrusy

Očistu těla a organismu podpoříte tím, že do svého jídelníčku zařadíte citrusy. Velice oblíbenou alternativou je přidávání několika kapek citronu do vody, kterou budete během dne pít. Po dobu detoxikace se naučte vypít hned po ránu sklenku vlažné vody s několika kapkami citronu. Pití na lačno podpoří očistu a nastartuje metabolismus.

 

Očistné smoothie

Při  detoxikaci vám může pomoci i čistící smoothie. Připravíte si jej z několika kopřivových lístků, jednoho zeleného jablka, pár lístků máty a sklenice čisté vody. Množství vody samozřejmě můžete upravovat podle toho, zda máte smoothie raději hustší nebo naopak řidší.

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment